Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. máj 2022, 19:34

Sídlo pro-life organizácie vo Wisconsine napadli

Kým sú ohrozené potraty, ste ohrození aj vy, odkázal nápis na stene.

Podľa miestnych médií bolo v nedeľu podpálené sídlo pro-life organizácie Wisconsin Family Action v meste Madison. Počas útoku v budove nikto nebol. Cez okno bola dovnútra hodená aj zápalná fľaša.

Zatiaľ nie je jasné, kto útok spáchal, ale zanechané graffiti naznačujú, že by mohol mať súvis s minulotýždňovou správou o tom, že by Najvyšší súd mohol zrušiť rozsudok garantujúci právo na potrat. „Kým sú ohrozené potraty, ste ohrození aj vy,“ hlásal jeden z nápisov.

Miestna polícia uviedla, že na vyšetrení prípadu spolupracuje s tamojšími hasičmi a federálnymi spolupracovníkmi. Demokratický guvernér Tony Evers uviedol, že násilie do verejnej debaty nepatrí. Toto vyhlásenie na Twitteri napísal napriek tomu, že je sám proti zvráteniu rozsudku Roe vs. Wade.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Smer nikdy nepôjde cestou politiky vylučovania spolupráce s inými stranami. Reaguje tak na slová ministra práce Milana Krajniaka, ktorý povedal, že Sme rodina má, pokiaľ ide o povolebnú spoluprácu, tri podmienky a Smer či Republika sa do nich v súčasnosti nezmestia. (tasr)

pred 11 hodinami

Izraelská polícia v sobotu skoro ráno v Jeruzaleme zastrelila muža, ktorý sa údajne pokúsil vytrhnúť zbraň policajtovi hliadkujúcemu pri vchode na posvätnú Chrámovú horu. Incident vyvolal obavy z ďalších násilností v čase zvýšeného napätia. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.