Tomáš Němeček

Autor je český novinár a právnik. V minulosti bol šéfredaktorom týždenníka Respekt, pracoval ako šéfkomentátor denníka Hospodářské noviny a v Lidových novinách viedol intelektuálnu prílohu Orientace. Je držiteľom viacerých prestížnych novinárskych ocenení, vydal šesť kníh.

Strana 1

Pryč s mocnářstvím!
Pryč s mocnářstvím!

Český novinár a právnik Tomáš Němeček napísal historický komiks Tomáš Garrique Masaryk očima slečny Alice a mistra Viktora. Ide o prezidentovu najstaršiu dcéru Alicu Masarykovú a básnika a politika Viktora Dyka. Prečítajte si, ako vnímali udalosti, ktoré bezprostredne predchádzali vzniku československého štátu.

Čo Slovákom odporúča Tomáš Němeček
Čo Slovákom odporúča Tomáš Němeček

Aké sú najkrajšie miesta na Slovensku očami cudzincov? V našej letnej ankete sa na to pýtame cudzincov, ktorí tu dlhodobo žijú alebo sem často chodia. Tentoraz píše český novinár Tomáš Němeček, ktorý rád dovolenkuje na Slovensku.

Kto okúzlil Jana Husa
Kto okúzlil Jana Husa

Dnes si pripomíname 601 rokov od smrti Jana Husa. Prinášame úryvok z knihy novinára Tomáša Němečka, ktorý opísal dramatický život českého velikána zábavne a pritom historicky presne. Jeho kniha je určená najmä pre mládež.

Strana 1