Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. január 2022, 21:00

Rado Ondřejíček na Facebooku opäť vulgárne urážal kresťanov

Rado Ondřejíček na Facebooku opäť vulgárne urážal kresťanov

Spolupracovník denníka SME zaútočil na biskupa Jozefa Haľka pre jeho kritiku seriálu RTVS. Tých, ktorí majú rovnaký názor ako biskup, treba podľa neho urážať, „čo sa do nich zmestí“. Svoj komentár neskôr zmazal.

Spolupracovník denníka SME Rado Ondřejíček, ktorý si hovorí Cynická obluda, sa opäť vulgárnym spôsobom vyjadril na adresu veriacich ľudí. Na Facebooku zdieľal v piatok svoj príspevok s názvom Vráť sa do hrobu, ktorým reagoval na vyjadrenia bratislavského pomocného biskupa Jozefa Haľka. Ten vo štvrtok skritizoval nový seriál RTVS, v ktorom sa bozkávali dve lesby.

Ondřejíček vo svojom statuse píše o biskupovi ako o „nádherne zaostalom požieračovi našich daní“.

Pod jeho statusom sa objavil komentár, v ktorom diskutér Ondřejíčkovi odkazuje: „Smutné, že urážate predstaviteľa katolíckej cirkvi a všetkých, čo majú rovnaký názor na túto problematiku ako on... ;-(“

Na tento komentár „Cynická obluda“ zareagovala slovami: „Všetci, ktorí majú ,rovnaký názor na túto problematiku ako on‘, sú odporní hnusní ko**ti a treba si z nich robiť prdel a urážať ich, čo sa do nich zmestí. Vyjadril som sa jasne?“

Ondřejíček neskôr tento svoj komentár zmazal.

Predtým speváčka Sima Magušinová

Rado Ondřejíček uráža kresťanov vo svojich príspevkoch pravidelne. V novembri vyvolal rozhorčenie, keď sa spolu s komentátorom denníka SME Petrom Tkačenkom vo verejnej komunikácii na Twitteri vyjadrovali o speváčke Sime Magušinovej.

Inzercia

„Taká vec. Už niekto napísal hanopis na Simu Martausovú alebo to zas budem musieť urobiť ja?“ napísal vtedy v príspevku na Twitteri Tkačenko. V diskusii pod „tweetom“ označil hudobnú tvorbu speváčky za „do radu infantilnú hrôzu“.

Komunikáciu následne rozvíjal s Radom Ondřejíčkom. „Ona je kresťanka. Nemal by si sa vysmievať postihnutým,“ reagoval Ondřejíček na Tkačenkov tweet. V ďalšom komentári dodal, že jej tvorba je „nekreatívna, uslintaná gýčová sračka“.

Tkačenko na adresu Simy Magušinovej doplnil, že „by ju mohli zašiť a aspoň by sa zastavila nová produkcia“.

Vo vzájomnej konverzácii sa podobným spôsobom vyjadrovali aj o manželovi Michalovi Magušinovi, ktorý je redaktorom denníka Postoj. „Lol, tak fráterník z Postoja. To na ten jej svet z leporela krásne sedí,“ napísal komentátor SME.

Dnes treba vedieť

pred 44 minútami

Na univerzite v nemeckom meste Heidelberg v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko sa v pondelok strieľalo. Informovala o tom miestna polícia, podľa ktorej páchateľ zranil v prednáškovej sále „dlhou strelnou zbraňou“ niekoľko ľudí. (tasr)

pred 52 minútami

„Myslím si, že dohodu podporia všetci poslanci OĽaNO s výnimkou dvoch ľudí, ktorí ešte váhajú, ale ani oni nie sú zásadne proti nej. V utorok nás čaká stretnutie so Sme rodina, ale pokiaľ viem, drvivá väčšina z hnutia je za schválenie obrannej dohody. Ak teda máme 90 koaličných poslancov plus Ján Krošlák, Ján Mičovský, Miroslav Kollár a Tomáš Valášek, tak aj pri nejakých absenciách počítam s tým, že dohoda prejde s podporou viac ako 85 hlasov,“ vraví minister obrany Jaroslav Naď.

pred hodinou

Výbuch podmorskej sopky v Tonge bol podľa NASA stonásobne silnejší ako atómová bomba zhodená na Hirošimu. Ako píše BBC, následné cunami a padajúci popol zasiahli 80 percent obyvateľov ostrovného štátu. Dôsledky erupcie bolo cítiť aj na americkom pobreží Tichého oceánu.

pred hodinou

Polícia z Tornale zastavila 61-ročného vodiča, ktorý pri dychovej skúške nafúkal takmer 5,5 promile alkoholu. Incident sa udial minulý týždeň vo štvrtok, policajná hliadka opitého vodiča zadržala. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva