Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. január 2022, 21:00

Rado Ondřejíček na Facebooku opäť vulgárne urážal kresťanov

Rado Ondřejíček na Facebooku opäť vulgárne urážal kresťanov

Spolupracovník denníka SME zaútočil na biskupa Jozefa Haľka pre jeho kritiku seriálu RTVS. Tých, ktorí majú rovnaký názor ako biskup, treba podľa neho urážať, „čo sa do nich zmestí“. Svoj komentár neskôr zmazal.

Spolupracovník denníka SME Rado Ondřejíček, ktorý si hovorí Cynická obluda, sa opäť vulgárnym spôsobom vyjadril na adresu veriacich ľudí. Na Facebooku zdieľal v piatok svoj príspevok s názvom Vráť sa do hrobu, ktorým reagoval na vyjadrenia bratislavského pomocného biskupa Jozefa Haľka. Ten vo štvrtok skritizoval nový seriál RTVS, v ktorom sa bozkávali dve lesby.

Ondřejíček vo svojom statuse píše o biskupovi ako o „nádherne zaostalom požieračovi našich daní“.

Pod jeho statusom sa objavil komentár, v ktorom diskutér Ondřejíčkovi odkazuje: „Smutné, že urážate predstaviteľa katolíckej cirkvi a všetkých, čo majú rovnaký názor na túto problematiku ako on... ;-(“

Na tento komentár „Cynická obluda“ zareagovala slovami: „Všetci, ktorí majú ,rovnaký názor na túto problematiku ako on‘, sú odporní hnusní ko**ti a treba si z nich robiť prdel a urážať ich, čo sa do nich zmestí. Vyjadril som sa jasne?“

Ondřejíček neskôr tento svoj komentár zmazal.

Predtým speváčka Sima Magušinová

Rado Ondřejíček uráža kresťanov vo svojich príspevkoch pravidelne. V novembri vyvolal rozhorčenie, keď sa spolu s komentátorom denníka SME Petrom Tkačenkom vo verejnej komunikácii na Twitteri vyjadrovali o speváčke Sime Magušinovej.

Inzercia

„Taká vec. Už niekto napísal hanopis na Simu Martausovú alebo to zas budem musieť urobiť ja?“ napísal vtedy v príspevku na Twitteri Tkačenko. V diskusii pod „tweetom“ označil hudobnú tvorbu speváčky za „do radu infantilnú hrôzu“.

Komunikáciu následne rozvíjal s Radom Ondřejíčkom. „Ona je kresťanka. Nemal by si sa vysmievať postihnutým,“ reagoval Ondřejíček na Tkačenkov tweet. V ďalšom komentári dodal, že jej tvorba je „nekreatívna, uslintaná gýčová sračka“.

Tkačenko na adresu Simy Magušinovej doplnil, že „by ju mohli zašiť a aspoň by sa zastavila nová produkcia“.

Vo vzájomnej konverzácii sa podobným spôsobom vyjadrovali aj o manželovi Michalovi Magušinovi, ktorý je redaktorom denníka Postoj. „Lol, tak fráterník z Postoja. To na ten jej svet z leporela krásne sedí,“ napísal komentátor SME.

Dnes treba vedieť

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.