Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. november 2015

Kobe Bryant po sezóne ukončí kariéru

Éra amerického basketbalistu Kobeho Bryanta v zámorskej NBA sa po prebiehajúcej sezóne skončí. Elitný rozohrávač sa po dvadsiatich rokoch v drese LA Lakers rozhodol ukončiť aktívnu kariéru.

Bryant oznámil svoje rozhodnutie fanúšikom prostredníctvom príspevku na webe www.theplayerstribune.com. Nazval ho precítene "Som pripravený odísť". Rozhodnutie 37-ročnej hrajúcej legendy nebolo prekvapujúce, keďže v uplynulých sezónach ho trápilo viacero zranení. "Som posadnutý láskou k basketbalu. Moje srdce pri ňom búši, hlava chce, ale moje telo mi vraví, že je čas skončiť," píše sa v poetickom príspevku.

Bryant strávil dosiaľ celú svoju kariéru v LA Lakers. Je síce tretím najlepšie bodujúcim hráčom v histórii NBA, no v prebiehajúcej sezóne sa strelecky výrazne trápi. Po úvodných dvanástich dueloch ročníka má len 31,5-percentuálnu úspešnosť streľby.

"Som pripravený odísť. S basketbalom sme si navzájom dali všetko, čo máme. Môžeme si vychutnať každý skvelý moment, ktorý sme spolu strávili. Môžeme spomínať na všetko - dobré aj zlé," dodal Bryant.

Skúseného rozohrávača draftoval v roku 1996 z 13. miesta klub Charlotte Hornets, no neskôr ho vymenil do Lakers za legendárneho Srba Vladeho Divaca. Bryant doviedol kalifornský tím päťkrát na vrchol v NBA (2000, 2001, 2002, 2009, 2010), dvakrát sa stal najužitočnejším hráčom (MVP) finále play off, pričom v roku 2008 sa stal MVP celej sezóny.

V Zápase hviezd NBA sa prvýkrát objavil v roku 1998 a následne v rokoch 2000-2015 nevynechal ani jeden hviezdny duel. Výrazné úspechy dosiahol aj na medzinárodnej scéne. S tímom USA je dvojnásobným olympijským víťazom z rokov 2008 aj 2012.
 

Inzercia

Odporúčame

Aký je pôvod adventného venca

Aký je pôvod adventného venca

Symbolom adventu – obdobia duchovnej prípravy na slávenie sviatkov Narodenia Pána – je adventný veniec so štyrmi sviečkami. Tie sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ. Prvú sviecu na adventnom venci kresťania zapálili počas dnešnej Prvej adventnej nedele.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.