Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. november 2015, 09:16

Kardinál Kurt Koch: ISIS je satanistická organizácia

Švajčiarsky kardinál Kurt Koch si na kongrese o prenasledovaní kresťanov nekládol servítku pred ústa. Okrem Islamského štátu sa pustil aj do kritiky prehliadania ničenia starobylých kultúr v Sýrii a Iraku.

Kardinál Kurt Koch, predseda Pápežskej rady pre jednotu kresťanov, teologicky a duchovne zhodnotil útvar, ktorý vystupuje pod menom Islamský štát. Švajčiarsky kardinál sa minulý týždeň zúčastnil na medzinárodnom ekumenickom kongrese o súčasnom prenasledovaní kresťanov, ktorý hostilo nemecké mesto Schwäbisch Gmünd.

Pred niekoľkými stovkami poslucháčov kard. Koch hovoril o „satanistickej teroristickej organizácii“ a pripomenul, že kresťania sú dnes prenasledovaní v 25 krajinách sveta. Je skutočne podivuhodné, pokračoval kard. Koch, že informačné prostriedky sa touto skutočnosťou takmer nezaoberajú. Väčšina ľudí si tak utvorí názor, že mučeníctvo kresťanov a ich prenasledovanie sú témou minulosti. Mučeníctvo je pritom nedeliteľnou súčasťou nasledovania Krista, zdôraznil kard. Koch a dodal: „Mučeníci sú pravdivé archívy písané krvou.“

Podľa vatikánskeho predstaviteľa ďalej zostáva otázka, ako dlho ešte budú naši politickí predstavitelia prihliadať na ničenie starobylých kultúr v Sýrii a Iraku. Predseda Pápežskej rady vo svojom vystúpení pripomenul aj osud jezídov, ktorých tzv. Islamský štát tiež prenasleduje.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 59 minútami

Austrálska plavkyňa Kaylee McKeownová prekonala na národných majstrovstvách svetový rekord na 200 m znak. Dosiahla čas 1:58,94 minúty a doterajšie maximum Maďarky Katinky Hoszúovej z roku 2014 vylepšila o 0,29 sekundy.

pred hodinou

Na Slovensku v piatok pribudlo 1526 nakazených z 9892 PCR testov, pozitivita je teda 15,43 percenta. Pribudlo 27 úmrtí. Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2809 ľudí. V nemocniciach je hospitalizovaných 1679 pacientov, z nich má potvrdené ochorenie 1475 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 106 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 124 osôb.

pred 3 hodinami

V Česku pribudlo v piatok 4458 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, čo je o 1350 menej ako pred týždňom, a 75 súvisiacich úmrtí. Skóre Protiepidemického systému ČR už šiesty deň po sebe zostáva na hodnote 57, čo nominálne zodpovedá tretiemu stupňu opatrení. 

pred 4 hodinami

„Ak chcete mať mobilitu k svojim blízkym na Vianoce, musíte ju obmedziť v tieto dni,“ hovorí infektológ Pavol Jarčuška. Ak sa situácia nebude zlepšovať, jedným zo scenárov je aj lockdown.