Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. november 2015, 09:16

Kardinál Kurt Koch: ISIS je satanistická organizácia

Švajčiarsky kardinál Kurt Koch si na kongrese o prenasledovaní kresťanov nekládol servítku pred ústa. Okrem Islamského štátu sa pustil aj do kritiky prehliadania ničenia starobylých kultúr v Sýrii a Iraku.

Kardinál Kurt Koch, predseda Pápežskej rady pre jednotu kresťanov, teologicky a duchovne zhodnotil útvar, ktorý vystupuje pod menom Islamský štát. Švajčiarsky kardinál sa minulý týždeň zúčastnil na medzinárodnom ekumenickom kongrese o súčasnom prenasledovaní kresťanov, ktorý hostilo nemecké mesto Schwäbisch Gmünd.

Pred niekoľkými stovkami poslucháčov kard. Koch hovoril o „satanistickej teroristickej organizácii“ a pripomenul, že kresťania sú dnes prenasledovaní v 25 krajinách sveta. Je skutočne podivuhodné, pokračoval kard. Koch, že informačné prostriedky sa touto skutočnosťou takmer nezaoberajú. Väčšina ľudí si tak utvorí názor, že mučeníctvo kresťanov a ich prenasledovanie sú témou minulosti. Mučeníctvo je pritom nedeliteľnou súčasťou nasledovania Krista, zdôraznil kard. Koch a dodal: „Mučeníci sú pravdivé archívy písané krvou.“

Podľa vatikánskeho predstaviteľa ďalej zostáva otázka, ako dlho ešte budú naši politickí predstavitelia prihliadať na ničenie starobylých kultúr v Sýrii a Iraku. Predseda Pápežskej rady vo svojom vystúpení pripomenul aj osud jezídov, ktorých tzv. Islamský štát tiež prenasleduje.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

„Vyhlásiť, že profesionálny Smerák Pellegrini je de facto lepší premiér ako Heger, je popretím všetkého, za čo sme v opozícii bojovali, a ospravedlňovaním všetkých kšeftov a zlodejín, ktoré sa diali aj za Fica, aj za Pellegriniho. A som presvedčená, Rišo, že aj opozičná politika sa dá robiť so cťou,“ odkázala Richardovi Sulíkovi ministerka pre investície a šéfka Za ľudí Veronika Remišová.

pred 3 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.