19. november 2015

Slovan porazil CSKA v Moskve 2:0

Hokejisti Slovana Bratislava vybojovali tretie víťazstvo v rade, keď vo štvrtkovom zápase KHL triumfovali na ľade jedného z favoritov na zisk Gagarinovho pohára CSKA Moskva 2:0.

Výborný výkon podal v bránke hostí Kanaďan Michael Garnett, ktorý pochytal všetkých 45 striel domácich.

Hostia nastúpili v ruskej metropole bez skúseného obrancu Ľubomíra Višňovského ako i útočníkov Václava Nedorosta a Andreja Šťastného, v domácom drese nechýbal elitný krídelník Alexander Radulov. Domáci favorit z hernej a jasnej streleckej prevahy (17:5) v úvodnej tretine nedokázal vyťažič nič a tak po prestávke udreli "belasí", keď z ich prvej vážnejšej akcie otvoril skóre Marek Viedenský. Slovanisti v druhej časti lepšie vykrývali stredné pásmo, súpera púšťali menej do zakončenia a tak si naďalej držali čisté konto. Hráči CSKA napriek zvýšenému tlaku nedokázali prekonať vynikajúceho Garnetta, naopak výhru Slovana spečatil do prázdnej bránky Francis Paré, pre ktorého to bol premiérový gól v drese bratislavského klubu.

Slovanisti tak nadviazali na triumf 3:2 po nájazdoch nad CSKA zo sobotňajšieho duelu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Kľúčom k úspechu bolo aj päť ubránených oslabení.

Druhý duel na krátkom výjazde odohrajú zverenci trénera Miloša Říhu v sobotu o 15.00 SEČ, keď sa predstavia na ľade Severstaľu Čerepovec. Po ňom sa hráči Slovana vrátia späť do Bratislavy, kde odohrajú najbližší domáci zápas v utorok 24. novembra o 19.00 h proti bieloruskému Dinamu Minsk.