Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. jún 2021, 11:23

Holák, ktorého zadržala NAKA, je na slobode, Sulík ho odvolal z funkcie

Holák, ktorého zadržala NAKA, je na slobode, Sulík ho odvolal z funkcie

Andrej Holák. Foto TASR - Marko Erd

Hnutie OĽaNO požaduje, aby minister hospodárstva odvolal celé vedenie MH Manažmentu.

Doterajšieho podpredsedu predstavenstva MH Manažmentu Andreja Holáka zadržali vo štvrtok ráno, stíhaný je ako pomocník pri zločine machinácie vo verejnom obstarávaní z čias, keď bol podpredsedom Úradu pre verejné obstarávanie.

Štátny manažér sa dostal na slobodu ešte vo štvrtok večer. O prepustení rozhodla vyšetrovateľka.Televízii Markíza to potvrdil advokát Peter Erdös. 

„V poobedňajších hodinách bol vypočutý ako obvinený, kde sa veľmi podrobne a zrozumiteľne vyjadril ku všetkým skutočnostiam, ktoré sa mu kladú za vinu. Skutok ako taký poprel, zároveň voči uzneseniu podal sťažnosť. Momentálne uznesenie o vznesení obvinenia ešte nie je právoplatné,“ povedal pre TASR jeho právny zástupca Erdős. Myslí si, že je pochybné, či to, čo sa jeho klientovi kladie za vinu, je aj trestný čin.

Druhý muž, ktorého NAKA zadržala, v cele zostal, potvrdil hovorca policajného prezídia.

Denník N informuje, že Richard Sulík dnes odvolal Holáka z funkcie podpredsedu predstavenstva MH. Sulíka na to vo štvrtok vyzvalo aj OĽaNO.

Hnutie teraz požaduje, aby minister hospodárstva odvolal celé vedenie MH Manažmentu. „Už v minulosti ho k tomu vyzýval vtedajší premiér Igor Matovič, ale bez výsledku. Je načase, aby Richard Sulík prevzal politickú zodpovednosť za svojich nominantov vo všetkých štátnych podnikoch. Kontinuitu so Smerom tu OĽaNO naozaj nebude trpieť,“ tvrdí predseda výboru pre hospodárske záležitosti Peter Kremský.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Búrky, ktoré majú v priebehu nedele zasiahnuť celú krajinu, majú na západnom a strednom Slovensku udrieť s väčšou silou a intenzitou. Upozorňuje na to SHMÚ, ktorý pred búrkami na západnom a strednom Slovensku vydal výstrahu vyššieho, 2. stupňa. (tasr)

pred hodinou

Manželka britského premiéra Borisa Johnsona oznámila, že je tehotná. Carrie Johnsonová uviedla, že sa cíti „neuveriteľne požehnaná“. Odhalila, že začiatkom tohto roka potratila. Prvé dieťa Johnsonovcov, Wilfred, sa narodilo v apríli 2020. Dvojica sa zosobášila v máji tohto roka na súkromnom obrade vo Westminsterskej katedrále v Londýne. (tasr)

Inzercia

Inzercia