Česká polícia zadržala sedem ľudí, ktorí postriekali kečupom múr ruskej ambasády

Vec vyšetruje ako priestupok. Kečup mal symbolizovať krv a pripomenúť dve obete výbuchu muničných skladov vo Vrběticiach, do ktorého boli zrejme zapojení ruskí agenti, povedal jeden z aktérov spontánnej protestnej akcie.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Česká polícia v noci na nedeľu zadržala sedem ľudí, ktorí postriekali kečupom múr pred ruským veľvyslanectvom v Prahe.

"Teroristický režim" ruského prezidenta Vladimira Putina "má na rukách krv, teraz už aj českých občanov," povedal pre TV Nova jeden z účastníkov. Incident sa podľa televízie odohral približne o 2.00 h ráno. V nedeľu ráno bol už múr okolo ambasády vyčistený, píše server Lidovky.cz.

Čítajte tiež

Český vicepremiér a dočasný minister zahraničných vecí Jan Hamáček v sobotu oznámil vyhostenie 18 pracovníkov ruskej ambasády v Prahe, ktorí boli identifikovaní ako dôstojníci tajných služieb.

Na opustenie ČR dostali 48 hodín. Dôvodom vyhostenia je podozrenie zo zapojenia dôstojníkov ruskej vojenskej rozviedky do výbuchu muničných skladov v obci Vrbětice v Zlínskom kraji z októbra a decembra 2014.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Polícia Česko kečup
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 28 minútami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť