Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
15. február 2021

Ako vybrať chladničku?

Sťahujete sa, alebo vám odišla stará chladnička a potrebujete novú? Poradíme vám, ako vybrať tú najlepšiu, aby spĺňala všetko potrebné podľa vašich predstáv.

Ako vybrať chladničku?

Chladnička je ikonou každej kuchyne. Bez nej nevieme fungovať. Každému ale vyhovuje niečo iné a aj chladničku je treba vyberať podľa vašich potrieb a preferencií. Trochu inú bude potrebovať študent a inú zasa veľká rodiny. Ako teda vybrať chladničku?

Zamyslite sa, akú chladničku potrebujete

Chladničiek dnes existuje celý rad od kombinovaných, cez americké, až po vstavané či jednoduché monoklimatické bez mrazničky. Navyše je tu ešte aj možnosť voľby veľkosti, či špeciálnej chladničky na víno. Najčastejšie však budete vyberať medzi kombinovanou a americkou. Aký je medzi nimi rozdiel?

  • Kombinovaná chladnička – disponuje mrazničkou, ktoré je zväčša umiestnená v spodnej časti s oddelenými dvierkami. Mraznička v hornej časti býva menšia a je akoby zabudovaná v chladničke. Objemovo zväčša postačuje aj pre 3 či 4členú rodinu.
  • Americká chladnička – typická dvojkrídlová chladnička s mrazničkou. Jej výhodou je dvakrát taký objem, než kombinovaná chladnička a zväčša disponuje aj dávkovačom ľadu, nápojovým automatom alebo domácim barom. V ponuke sú aj štvordverové modely s mrazničkou dolu.

Vyberte vhodný objem

Objem chladničky je dôležitý. Než preto kúpite chladničku, zamyslite sa nad otázkami:

  • Koľko členov je v domácnosti?
  • Koľko bežne zjete?
  • Akú veľkú máte kuchyňu?
  • Varíte si niekoľko dní dopredu a potrebujete priestor na uloženie hrncov?
  • Milujete zdravý životný štýl a radi pripravujete smoothie z čerstvého ovocia a zeleniny?

Zisťujete si, čo patrí do chladničky a čo môžete neotvorené skladovať v špajzi alebo potravinovej skrinke?

Všeobecne by sa dalo povedať, že pre jedného člena domácnosti budete potrebovať asi 60 litrov objemu v chladničke a 25 litrov v mrazničke. Pre rodinu s dvomi deťmi vám potom môže stačiť chladnička s objemom 180-240 litrov a 75-100 litrov v mrazničke. Veľký jedáci budú možno potrebovať o čosi viac priestoru. Záleží ale tiež na tom, ako často chodíte nakupovať, ak doma netrávite veľa času, pravdepodobne bude pre vás zbytočné si kupovať veľkú chladničku.

Nezabúdajte na ďalšie funkcie

Chladničky dnes majú rôzne funkcie a vychytávky, ktoré dokážu udržať jedlo dlhšie čerstvé alebo zamedziť námraze. Preto je dobré si pred nákupom premyslieť, ktoré z týchto funkcií by ste od chladničky chceli, aby mala. Beznámrazový systém je isto skvelou funkciou, ktorá vám ušetrí čas s manuálnym odmrazovaním. Veľmi žiadaná je aj funkcia uchovania čerstvosti, tzv. nulovou zónou. Chladničky s takouto zónou, zväčša v zásuvke, udrží potraviny dlhšie čerstvé. A zaujímavou môže byť aj funkcia rýchleho zmrazenia, ktorá potraviny prudko zmrazí a uchová tak ich pôvodnú kvalitu.

Vyberáte chladničku, ale neviete si rady, ktorá bude tá pravá? Pozrite si stovky produktov na Heureka.sk alebo Heureka.cz pre českých zákazníkov, kde nájdete aj hodnotenia a recenzie ľudí, ktorí si daný produkt kúpili pred vami a mali čas na jeho vyskúšanie.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Úsmev ako Dar

Úsmev ako Dar

Odpustenie je kľúčovou témou, ktorá sa bezprostredne dotýka každého z nás. Každý z nás potrebuje odpustiť alebo požiadať o odpustenie, no častokrát je to veľmi ťažké a vyžaduje to veľkú vnútornú silu.

Aby ste mali hojne na každý dobrý skutok

Aby ste mali hojne na každý dobrý skutok

Koledníci Dobrej noviny boli pripravení klopať na dvere, prinášať radostnú zvesť a rozdávať požehnanie do slovenských rodín. Opäť sa túžili podieľať na evanjeliovom posolstve: choďte a hlásajte. Svet totiž potrebuje počuť, že Spasiteľ prišiel, aby nás zachránil. Koronakríza im to však skomplikovala. Nemohli koledovať tradičnou formou, no naďalej chcú prinášať dobrú novinu v Afrike - spoločne s vami.