Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Liberáli verzus konzervatívci Komentáre a názory
24. júl 2020

Pohľad zvonka

Kto je tu vlastne na smiech?

Vyzerá to ako v nedávnej minulosti: vy si verte čomukoľvek, ale do verejného priestoru nepatria návrhy vyplývajúce z vášho presvedčenia.

Kto je tu vlastne na smiech?

Foto: Youtube

Publicista Samuel Marec napísal text, ktorý začína slovami: „Evanjelická cirkev vyzvala farárku Annu Polckovú, aby zvážila, či sú homosexuáli naozaj ľudia.“ V citácii spomenutá téma vôbec nebola hlavnou, práve naopak.

Ale aj táto jediná veta ukazuje, akým spôsobom liberálne prostredie reaguje na postoje, ktoré sú v zhode s kresťanskou morálkou. Považuješ za manželstvo zväzok muža a ženy? Nuž v takom prípade vedz, že to nie je relevantný názor, ale primitívny postoj, z ktorého sa treba akurát tak vysmiať. Pretože ty vlastne homosexuálov nepovažuješ za ľudí.

Poslankyňa Jana Cigániková prišla na rozhovor s Annou Záborskou v tričku s nápisom: „Prišli ste o prácu či sociálne zabezpečenie? Bohom vyvolení poslanci vám idú pomôcť 4 návrhmi o interupciách.“

Áno, je to tá pani poslankyňa, ktorá doteraz dokázala zaujať akurát tak kusmi svojho oblečenia a tričká boli ten lepší prípad. Pani poslankyni by som v prvom rade odporučil dávať väčší dôraz na pravopis, keďže ani slovo interrupcia nemá na tom tričku napísané správne, keď už je členkou zákonodarného zboru.

Aký odkaz však toto predstavenie ponúka? Najmä je to rovnaká hlúposť ako v prípade Marca – chce nám snáď Cigániková povedať, že žiadny iný zákon v ostatných mesiacoch neriešila, len tie, ktoré sa zaoberali prácou či sociálnym zabezpečením? Ale najmä nám chce Cigániková povedať, že názor, že ľudský život je hodný ochrany aj pred narodením, je hodný výsmechu a sarkazmu.

Inzercia

Chcú nám títo apoštoli neviemčoho povedať, že predkladať legislatívne návrhy, ktoré vychádzajú z kresťanskej morálky, je v dnešnej dobe neprípustné? Snažia sa nám nahovoriť, že štát nemá brániť žiadnemu postoju, ktorý nezasahuje do práv iného človeka.

Pozrime sa na to bližšie. Somerville, mesto v americkom štáte Massachusetts, začalo uznávať mnohoženské či mnohomužské zväzky. S odôvodnením, že ide predsa o slobodný súhlas dospelých ľudí, ktorý nikomu neubližuje.

Je však úplne legitímne povedať a presadzovať, že nechceme takýto model „rodiny“ považovať za rovnako správny ako manželstvo. Pretože zákony spoločnosti majú za cieľ aj viesť, vychovávať a ukazovať ideál.

Začína to vyzerať tak ako v nedávnej minulosti: vy si pokojne verte čomukoľvek, aj do kostola si choďte, ale do verejného priestoru nepatria žiadne návrhy vyplývajúce z vášho presvedčenia. Tam patria len tie naše. No, to určite!

Inzercia

Inzercia

Odporúčame