Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. august 2015

Slovenskí aktivisti chcú tiež protestovať proti Plánovanému rodičovstvu

Po celej Amerike sa proti aktivitám organizácie Plánované rodičovstvo (PPFA) chystajú viaceré protesty. Na Slovensku sa 22. augusta aktivisti plánujú pridať. 6905464604_c738c21b3e_o.jpg Americké protesty sú odozvou na škandál americkej spoločnosti PPFA, ktorá podľa vi...

Slovenskí aktivisti chcú tiež protestovať proti Plánovanému rodičovstvu

Po celej Amerike sa proti aktivitám organizácie Plánované rodičovstvo (PPFA) chystajú viaceré protesty. Na Slovensku sa 22. augusta aktivisti plánujú pridať.

Americké protesty sú odozvou na škandál americkej spoločnosti PPFA, ktorá podľa videí uverejnených členmi Centra pre medicínsky pokrok, mala profitovať na predaji častí tiel nenarodených detí. Ako uvádzajú organizátori z koalície ProtestPP, pokojné demonštrácie pred pobočkami americkej PPFA sa budú konať v 43 štátoch na viac ako 180 miestach.

„Naším cieľom je zvýšiť povedomie o bezcitných a navyše nelegálnych aktivitách Plánovaného rodičovstva tým, že pôjdeme tam, kde sa zabíjanie a využívanie častí tela potratených detí uskutočňuje,“ dopĺňajú s tým, že je potrebné verejnosť informovať o tom, čo sa deje za zatvorenými dverami.

Slovenskí aktivisti sa nechali inšpirovať americkými a plánujú pripraviť protesty pred budovou slovenskej Spoločnosti pre plánované rodičovstvo na Medenej ulici v Bratislave. „Bolo by fajn zorganizovať aspoň niečo symbolické aj u nás,“ povedal pre Postoy jeden z iniciátorov zhromaždenia Michal Makovník.

Organizátori slovenskej demonštrácie chcú v najbližších dňoch podať oznámenie o jej konaní na príslušné úrady a bližšie informácie následne zverejnia v tlačovej správe.

Daniela Matejovičová

Foto: Flickr.com

Inzercia

Odporúčame

Koalícia OĽaNO-NOVA by mala 8,1 percenta, v parlamente by bola aj SaS

Koalícia OĽaNO-NOVA by mala 8,1 percenta, v parlamente by bola aj SaS

Ak by sa parlamentné voľby konali v auguste, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 34,6 percenta hlasov. V národnej rade by Smer obsadil 63 kresiel. Oproti júnu si tak o čosi pohoršil, vtedy mal preferencie na úrovni 35,3 percenta. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý robila agentúra Focus od 28...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.