Noví štátni tajomníci: Marosz ide na dopravu, Fecko na pôdohospodárstvo

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Noví štátni tajomníci: Marosz ide na dopravu, Fecko na pôdohospodárstvo

Zľava v pozadí Martin Fecko, Ján Marosz a Eduard Heger ešte ako opoziční poslanci v roku 2019. Foto - TASR/Jaroslav Novák

Vláda schválila kompetencie nového podpredsedu vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefana Hollého (Sme rodina).

Vláda SR v pondelok neskoro večer vymenovala nových štátnych tajomníkov na ministerstve dopravy a ministerstve pôdohospodárstva. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) zároveň na sociálnej sieti informoval, že vládny kabinet schválil zhruba 40 opatrení v boji s novým koronavírusom. Predstaviť ich majú v utorok.

Do funkcie štátnych tajomníkov ministerstva dopravy a výstavby boli vládou vymenovaní Katarína Bruncková a Ján Marosz. Do funkcie štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka vymenoval vládny kabinet Martina Fecka.

Katarína Bruncková je absolventkou Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a Vysokej školy Danubius. V minulosti pôsobila vo verejnom aj súkromnom sektore, na pozíciu štátnej tajomníčky prichádza z advokácie. V rezorte dopravy bude mať na starosti výstavbu, bytovú politiku, cestovný ruch a vodnú dopravu.

Ján Marosz vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. V minulom volebnom období bol poslancom parlamentu za stranu OĽaNO, kde pôsobil ako člen ústavnoprávneho výboru a výboru na kontrolu Slovenskej informačnej služby. V tomto období tiež vystupoval ako tieňový minister dopravy za hnutie OĽaNO. Vo funkcii štátneho tajomníka sa bude venovať cestnej, železničnej a leteckej doprave, elektronickým službám a stratégii.

Vláda zároveň schválila kompetencie nového podpredsedu vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefana Hollého (Sme rodina).

Hollý bude predsedom Legislatívnej rady vlády SR, bude tiež koordinovať legislatívny proces na úrovni vlády, proces prijímania stanoviska vlády k návrhu zákona, ktorý podal výbor alebo poslanci Národnej rady (NR) SR. Bude tiež zaujímať stanovisko k rozporu právnej povahy pri materiáloch predkladaných na rokovanie vlády.

Nový vicepremiér bude zabezpečovať aj strategické plánovanie a projektové riadenie vrátane vypracovania národného strategického rámca, ako aj koordináciu strategických projektov určených vládou. Bude koordinovať hodnotenie vybraných vplyvov a zaujímať stanovisko k rozporu vecnej povahy pri materiáloch predkladaných na rokovanie vlády.

V rukách bude mať aj analytickú činnosť zameranú na oblasť podpory stratégie hospodárskej a sociálnej politiky štátu v súlade s programovým vyhlásením vlády.

V utorok dopoludnia bude opäť zasadať vláda.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Novinka z vydavateľstva

Na pleciach obrov

Veľké pravdy viery, ako o nich meditovali a ako ich žili cir...

Na sklade. Odosielame ihneď.

O knihe
Cena u nás: 9,27 €

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo