Remišová: Mrzí ma, že Škripek sa rozhodol skôr, ako sme diskusiu uzavreli

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Remišová: Mrzí ma, že Škripek sa rozhodol skôr, ako sme diskusiu uzavreli

Dlhodobo som sa snažila, aby Škripek na kandidátke bol, tvrdí Remišová. Matovič na otázky neodpovedal.

Branislav Škripek vo včerajšom rozhovore pre Postoj povedal, že líder OĽaNO mu dal ponuku, že môže kandidovať na europoslanca, no v prípade, že ho voliči prekrúžkujú, ale hnutie získa len jeden mandát, má tento mandát odovzdať liberálnemu zástupcovi kandidátky.

„Žiada ma, aby som sa vzdal mandátu, ktorý získam od voličov, len kvôli jeho zvláštnej predstave o férovosti. Dokonca tvrdí, že ma zvolili liberálni voliči. Ja proti liberálnym voličom nič nemám, dokonca je možné, že mi viacerí z nich dali svoj hlas, ale moje názory jasne vychádzajú z kresťanských hodnôt a kvôli tomu ma voliči krúžkovali,“ povedal Škripek s tým, že lídra OĽaNO požiadal, aby mohol vystúpiť na predsedníctve, pretože chcel počuť, či si aj ostatní členovia hnutia myslia, že by sa mal v prípade zisku iba jedného mandátu vzdať.

Prečítajte si tiež:
Čo žiada Matovič, sa prieči môjmu svedomiu Zdieľať

Igora Matoviča sme sa pýtali, či je pravda, že dal Škripekovi spomínanú ponuku, a tiež to, prečo s ním posledného štyri a pol roka nekomunikoval a či je pravdou, že od Škripeka žiadal, aby ako asistentov europoslanca zamestnal ľudí, ktorí by v skutočnosti robili pre OĽaNO. 

Matovič zatiaľ na naše otázky neodpovedal.

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová v reakcii na rozhovor s Branislavom Škripekom tvrdí, že dohody o kandidátke sú interné záležitosti hnutia. „Ja som sa dlhodobo snažila o to, aby Branislav Škripek na kandidátke bol,“ vraví pre Postoj s tým, že ju bude mrzieť, ak to tak nebude.

„Z priebehu udalostí mám však pocit, že Branislav Škripek sa rozhodol skôr, ako sme túto diskusiu definitívne uzavreli, čo mňa osobne mrzí,“ dodáva Remišová.

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo