Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. január 2019, 09:42

Remišová: Mrzí ma, že Škripek sa rozhodol skôr, ako sme diskusiu uzavreli

Remišová: Mrzí ma, že Škripek sa rozhodol skôr, ako sme diskusiu uzavreli

Dlhodobo som sa snažila, aby Škripek na kandidátke bol, tvrdí Remišová. Matovič na otázky neodpovedal.

Branislav Škripek vo včerajšom rozhovore pre Postoj povedal, že líder OĽaNO mu dal ponuku, že môže kandidovať na europoslanca, no v prípade, že ho voliči prekrúžkujú, ale hnutie získa len jeden mandát, má tento mandát odovzdať liberálnemu zástupcovi kandidátky.

„Žiada ma, aby som sa vzdal mandátu, ktorý získam od voličov, len kvôli jeho zvláštnej predstave o férovosti. Dokonca tvrdí, že ma zvolili liberálni voliči. Ja proti liberálnym voličom nič nemám, dokonca je možné, že mi viacerí z nich dali svoj hlas, ale moje názory jasne vychádzajú z kresťanských hodnôt a kvôli tomu ma voliči krúžkovali,“ povedal Škripek s tým, že lídra OĽaNO požiadal, aby mohol vystúpiť na predsedníctve, pretože chcel počuť, či si aj ostatní členovia hnutia myslia, že by sa mal v prípade zisku iba jedného mandátu vzdať.

Prečítajte si tiež:
Čo žiada Matovič, sa prieči môjmu svedomiu Zdieľať

Igora Matoviča sme sa pýtali, či je pravda, že dal Škripekovi spomínanú ponuku, a tiež to, prečo s ním posledného štyri a pol roka nekomunikoval a či je pravdou, že od Škripeka žiadal, aby ako asistentov europoslanca zamestnal ľudí, ktorí by v skutočnosti robili pre OĽaNO. 

Matovič zatiaľ na naše otázky neodpovedal.

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová v reakcii na rozhovor s Branislavom Škripekom tvrdí, že dohody o kandidátke sú interné záležitosti hnutia. „Ja som sa dlhodobo snažila o to, aby Branislav Škripek na kandidátke bol,“ vraví pre Postoj s tým, že ju bude mrzieť, ak to tak nebude.

„Z priebehu udalostí mám však pocit, že Branislav Škripek sa rozhodol skôr, ako sme túto diskusiu definitívne uzavreli, čo mňa osobne mrzí,“ dodáva Remišová.

 

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Francúzsky prezident Emmanuele Macron vymenoval za nového premiéra Jeana Castexa, jedného z autorov stratégie znovuotvárania krajiny po koronakríze. Castex nahradil vo funkcii Édouarda Philippea, ktorý v ten istý deň podal s celou svojou vládou demisiu. (TASR)

pred hodinou
pred hodinou

„Kedy sa začína právo na život, kto má právo na život? Dnes sa o týchto otázkach organizujú snobské diskusie, kde by sa mali predkladať akože argumenty za či proti. Akoby sme boli kdesi pred sto či viac rokmi pri boome eugeniky, darwinizmu a rasovej predispozície na to či ono. Nie sme predsa v 19. storočí, aby sme diskutovali, kto je alebo nie je človekom. Nebodaj do akej miery či na koľko percent.“ Viac k téme v texte Erika Potockého

 

pred 5 hodinami

Predseda Smeru Robert Fico reaguje vo videu na kauzy posledných dní. Expremiér tvrdí, že neexistuje žiadny dôvod na väznenie bývalého predsedu Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru. Výpovede bývalého sudcu Vladimíra Sklenku označil Fico za ohováranie podľa politickej objednávky, podľa neho Sklenkova manželka preukázateľne prala špinavé peniaze.

Takto vyzerá rozvrat právneho štátu v podaní bláznivej vlády Igora Matoviča.

Takto vyzerá rozvrat právneho štátu v podaní bláznivej vlády Igora Matoviča.

Uverejnil používateľ Robert Fico Piatok 3. júla 2020
pred 5 hodinami

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odmietol kritiku za svoj návrh obnoviť štatút mešity v bývalom chráme Hagia Sofia. „Obvinenia namierené proti našej krajine v súvislosti so zmenou štatútu Hagie Sofie sú priamym útokom na naše právo na suverenitu,“ vyhlásil Erdogan. (TASR)

pred 5 hodinami

Slovensko a Rakúsko majú aj napriek koronakríze veľmi dobré vzťahy, do budúcna chcú pokračovať v spolupráci, a to aj v súvislosti s prípadnou druhou vlnou. Zhodli sa na tom predseda Národnej rady Boris Kollár a šéf rakúskeho parlamentu Wolfgang Sobotka na piatkovom rokovaní vo Viedni. (TASR)