Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. november 2016

Slováci zdolali Nemcov 3:1

Slovenskí hokejisti vstúpili do 27. ročníka Nemeckého pohára víťazstvom 3:1 na domácou reprezentáciou.

Najväčší podiel na tom mal brankár Jaroslav Janus, ktorý okorenil návrat do národného dresu po dlhej dobe výborným výkonom. Premiérový reprezentačný gól strelil obranca Michal Čajkovský.

Už v sobotu o 16.00 čaká zverencov Zdena Cígera druhé vystúpenie v Augsburgu proti európskemu výberu Kanady. Nemci narazia vo večernom stretnutí na Švajčiarov. 

      Nemecký pohár - 1. deň:
      Nemecko - Slovensko 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
      Góly: 59. Krämmer (Oppenheimer, Fauser) - 34. Čajkovský (Haščák, Mikuš), 52. Dravecký (Mikuš, Graňák), 60. Hrnka (Skokan) .Rozhodovali: Hunnius (Nem.), Šír (ČR) - Merten, Roth (obaja Nem.), vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 4035 divákov
      

Jaroslav Janus sa po dva a pol roku postavil do bránky v reprezentačnom drese a výborný výkon podčiarkol viacerými kľúčovými zákrokmi už v prvej tretine. Keďže Nemci dostali v útočnom pásme priveľa priestoru na manévrovanie, po úvodnej "oťukávačke" si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí. Pred Janusom sa nepresadili Uvira ani Oppenheimer, následne spálil čistú príležitosť z osi Pföderl a slovenský brankár vychytal v dorážke aj Schütza. Cígerovi zverenci ukázali lepšie momenty v úvodných desiatich minútach. Prvú ponúknutú presilovku napriek výraznej streleckej produkcii nevyužili, ale v ďalšej prevahe, ktorú im prehnanou útočnou aktivitou darovali domáci, už Brückmanna neohrozili.

V úvode druhej tretiny si dali Slováci na nemecké výpady väčší pozor, no v jej ďalšom priebehu sa nevyhli obrovským individuálnym zaváhaniam, ktoré zahasil až Janus. Na druhej strane sa dostali do šancí len po ojedinelých brejkoch. V 25. minúte ešte duo Skokan - Graňák nepretavilo do gólu prečíslenie troch proti dvom, no o deväť minút sa so šťastím ujala Čajkovského strela švihom. Brückmann síce jeho pokus vyrazil nad seba, no padajúci puk na jeho smolu zapadol do siete. Domácim o niekoľko minút ponúkol vyrovnanie zlou rozohrávkou Graňák, ale Kastner s prispením Sujovho faulu zozadu neskóroval.

Tretia tretina mala zo slovenskej strany vyložene taktický charakter. Cígerovi zverenci úspešne bránili stredné pásmo, a hoci sa nevyhli ďalším dvom hrúbkam pri vyvážaní puku spoza vlastnej bránky, o tesný náskok neprišli. V 52. minúte ho vďaka gólovej dorážke Draveckého dokonca zvýšili, no nulu na konte napokon neudržali. Sto sekúnd pred koncom znížil so šťastím Krämmer, čo po krátkej konzultácii potvrdil aj videorozhodca. V záverečnej hre bez brankára už Nemci neskórovali, naopak na konečných 3:1 upravil do prázdnej bránky Hrnka.

Inzercia

Odporúčame