Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2016

Rada Európy odmietla náhradné materstvo

Náhradné materstvo dostalo v Európe ďalšiu stopku. Po jeho minuloročnom odsúdení na pôde Európskeho parlamentu tzv. prenajímanie materníc odmietla aj Rada Európy.

„Toto je ďalšie veľké víťazstvo za život a ľudskú dôstojnosť,“ uviedol v tlačovej správe europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH), na podnet ktorého náhradné materstvo odmietol vlani europarlament.

Spolu s europoslankyňou Annou Záborskou bojovali proti náhradnému materstvu v europarlamente. V tom čase Mikolášik a Záborská vyhláslili, že v mene nejestvujúceho práva dospelých na dieťa sa porušujú práva detí zaručené zákonmi i Dohovorom OSN o právach dieťaťa.

„Fakt, že po Európskom parlamente náhradné materstvo odsúdila aj Rada Európy, potvrdzuje, že v Európe si ctíme ľudské práva a nebudeme akceptovať priemysel s materstvom, ktorý vznikol degradáciou žien a detí na predmet obchodu,“ povedal Mikolášik.

Europoslanec zároveň vyjadril rozhorčenie, že na hlasovaní nebol prítomný ani jeden poslanec Národnej rady SR, ktorými sú členovia či náhradníci slovenskej delegácie do Rady Európy. „Je nanajvýš smutné, že o takejto závažej téme nebol schopný hlasovať ani jeden člen nášho národného parlamentu, pretože jednoducho ani neprišiel.“ 

Rada Európy odmietla „Odporúčanie k detským právam súvisiacim s náhradným materstvom“ vo včerajšom večernom hlasovaní. Autorkou odporúčania bola belgická spravodajkyňa z frakcie socialistov Petra De Sutter.

 

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.