Policajný prezident Štefan Hamran tvrdí, že do civilu odíde tento alebo budúci týždeň. Usúdil to po informáciách o tom, ako napredujú rokovania o zostavení novej vlády. V pondelok si šéf polície „vypísal a podpísal“ žiadosť o odchod do civilu. Zatiaľ ju však nepodal. „Čakal som na závery rokovaní, ešte nie sú finálne uzatvorené, nevieme, aká vláda sa vykreuje, ale na základe toho, čo som videl z výsledkov, zrejme nie taká, v rámci ktorej by som dokázal pôsobiť,“ povedal Hamran v talkshow Večer Mareka Vagoviča.