Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. september 2023, 10:12

Tragédia na Zochovej

Odvolací proces bude 12. októbra

Odvolací proces bude 12. októbra

Dušan Dědeček na súde. Foto: TASR/Martin Baumann

Obžalovaný vodič Dušan Dědeček dostal 15-ročný nepodmienečný trest väzenia. Pokyn na podanie odvolania proti prvostupňovému rozsudku dal generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Odvolací proces v prípade vlaňajšej tragickej dopravnej nehody, ku ktorej prišlo na bratislavskej zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova, by sa malo na bratislavskom krajskom súde uskutočniť 12. októbra. Potvrdil to hovorca súdu Pavol Adamčiak.

Obžalovaný vodič Dušan Dědeček dostal pôvodne 15-ročný nepodmienečný trest väzenia. Pokyn na podanie odvolania proti prvostupňovému rozsudku dal generálny prokurátor Maroš Žilinka. Obžalovaný sa práva na podanie odvolania vzdal.

Dopravná nehoda v centre Bratislavy si druhého októbra 2022 vyžiadala päť mŕtvych a niekoľko zranených osôb. Dušan Dědeček podľa obžaloby šoféroval v štádiu ťažkého stupňa opitosti a jeho automobil dosiahol rýchlosť 143 kilometrov za hodinu. K stretu s prvou osobou údajne prišlo pri rýchlosti 107 kilometrov za hodinu. Na zastávke sa nachádzalo približne 40 ľudí. Dušan Dědeček na hlavnom pojednávaní priznal vinu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Lotyšsko ratifikovalo Istanbulský dohovor. Odsúhlasili ho len poslanci stredoľavicovej vlády, opozícia sa na hlasovaní nezúčastnila. Vláda pridala k dokumentu vysvetľujúcu prílohu, v ktorej zdôrazňuje, že pojem rod uvádzaný v dohovore nevyžaduje zmenu chápania tohto termínu v právnom ani vzdelávacom systéme krajiny. (tasr)

pred 8 hodinami

Vladimir Putin bude mať 14. decembra po ročnej prestávke tradičnú koncoročnú tlačovú konferenciu, na ktorej bude odpovedať na otázky občanov a novinárov. Vlani sa prvýkrát za uplynulých desať rokov nekonala. Predpokladá sa, že Putin sa chcel vyhnúť otázkam novinárov v čase, keď ruská armáda utrpela opakované porážky vo vojne proti Ukrajine. (tasr)

pred 9 hodinami
pred 10 hodinami

Novým generálnym riaditeľom Tiposu je Peter Deďo, ktorý je členom predsedníctva SNS. Členmi predstavenstva sa stali Adriana Bujdáková, Richard Messinger a Gabriela Dobrovodská. Predsedom dozornej rady je bývalý futbalista Robert Vittek. (denník n)

pred 11 hodinami

Horské priechody Donovaly a Šturec sú pre husté sneženie uzavreté pre nákladné vozidlá. Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť na 100 metrov v južnej časti okresu Košice-okolie, na diaľnici D1 Levoča - Košice a v oblasti Lovinobane. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.