Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. september 2023, 13:03

Kandidát KDH Bošňák o výroku Majerského

Bola to urážka. Dnes LGBTI, zajtra cigáni, migranti, Ukrajinci

Bola to urážka. Dnes LGBTI, zajtra cigáni, migranti, Ukrajinci

Ivan Bošňák. Foto: Facebook I. B.

„Nie LGBTI je hrozbou pre Slovensko, ale Slovensko a slovenskí politici sú hrozbou pre LGBTI,“ napísal na sociálnej sieti Ivan Bošňák, ktorý kandiduje za KDH zo 149. miesta.

Predseda KDH Milan Majerský, ktorý v nedeľu označil korupciu a LGBTI za „pliagy, ktoré ničia krajinu“ s možnosťou zlikvidovať národ ako taký, má prvého verejného kritika z vlastných radov. Je ním Ivan Bošňák, bývalý spoluzakladateľ Dát bez pátosu, ktorý kandiduje za kresťanských demokratov do parlamentu z predposledného miesta volebnej listiny.

Majerského odpoveď na otázku v Na telo televízie Markíza, za ktorú na neho už aktivisti podali aj trestné oznámenie, označil Bošňák za urážku a „drsné hanlivé pomenovanie skupiny ľudí.“

„Dnes LGBTI, zajtra cigáni, migranti, Ukrajinci. Podobné slová zo slovníka politikov musia vymiznúť, podobne ako slová čvarga, háveď, zberba a spomínaná pliaga,“ napísala 149-ka na kandidátke.

Bošňák lídra KDH po jeho výroku v pondelok večer de facto zaradil medzi radikálov a extrémistov, keď napísal, že na Slovensku sú „extrémisti, radikáli a populisti schopní vyrábať pre náš národ slovenský umelých nepriateľov,“ zatiaľ čo on vraj išiel do politiky s tým, aby proti nim bojoval.

Bývalý asistent poslanca SaS Mariána Viskupiča sa vyhlasuje za konzervatívca, ktorý je proti akejkoľvek diskriminácii a ubližovaniu iným. Kým korupciu vníma ako rakovinu, LGBTI nevníma ako hrozbu ani ako štýl života, len skratku, ktorá označuje ľudí, ktorí žijú „medzi nami“. „To je výbava, ktorú máme od Boha, od prírody. Tú si nevyberáme.“

Otázku pre Majerského, na ktorú si v statuse sám odpovedá, teda nepochopil tak ako líder KDH, ktorý za skratkou LGBT nevidel ľudí, ale ideológiu, čo zopakoval aj vo svojom neskoršom ospravedlnení. Bošňák sa k LGBTI ideológii vo svojom príspevku ani nevyjadril.

Čítajte tiež

Členovia LGBTI komunity sú podľa Bošňáka na Slovensku „marginalizovaní, šikanovaní, obťažovaní, odsudzovaní, utláčaní, napádaní a zabíjaní kvôli svojmu telu a tomu, koho milujú“, pritom dodáva, že chcú len rovnaké, nie špeciálne práva.

Nemá žiadnu stranu, len názory

Bošňák bol známym kritikom KDH ešte predtým, než dostal 149. miesto na kandidátke. Lídra KDH po minuloročných komunálnych voľbách označil za „nulu“ a vyzýval ľudí, aby pre problémy s financovaním bratislavskej kampane kandidáta Rudolfa Kusého nedali KDH ani jeden hlas. Prekážal mu aj kresťanský pozdrav ministra vnútra Ivana Šimka.

Inzercia

Rozporuplné názory na adresu KDH vyjadril aj pod svojím posledným statusom, kde kritizoval lídra kandidátky, cez ktorú sa pokúša sám dostať do parlamentu.

S tvrdením v komentári, v ktorom diskutér vyhlásil, že antisemitizmus je skrytý aj v KDH, Bošňák v odpovedi nijako nepolemizoval, len odpovedal, že antisemitizmus je na celom Slovensku. „Včera židia, dnes migranti, zajtra teplí. Je jednoduché ísť v šíku.“

Čítajte tiež

Keď mu diskutér prial veľa síl, aby bojoval z predposledného miesta kandidátky proti presile v strane, si zas pomohol biblickým prirovnaním: „Prví budú poslednými a poslední …“. V ďalšej odpovedi sa dokonca dištancoval aj od KDH, keď napísal: „Nemám žiadnu stranu, len názory.“

Okrem iného si Bošňák myslí, že na Slovensku tvoria tretinu klérofašisti, ďalšiu tretinu kryptokomunisti-socialisti a na tej poslednej tretine vraj nezáleží.

Napriek svojej kritike analytik Bošňák z kandidátky KDH neodstupuje. Svoju kandidatúru zdôvodňuje tým, aby mal pravicový a konzervatívny volič dôvod ísť k voľbám a mal koho krúžkovať. 

„Kandidátky vo voľbách sú ako plný autobus so 150 pasažiermi idúcimi k moru. Ak príde do cieľa, tak LEN voliči rozhodnú, ktorých 7-10-20 môže vystúpiť a okúpať sa v mori. Je to na vás,“ dodal, hoci na inom mieste napísal, že (zrejme po voľbách, pozn. red.) veľmi pravdepodobne skončí na horách. „A deťom poviem, že som zrobil tak, ako sa dalo.“

Dnes treba vedieť

13. december 2015, 18:22

Vlhová v slalome Svetového pohára senzačne prvá, v Lienzi ju vyžrebujú

Fantastický úspech prvým víťazstvom kariéry dosiahla Petra Vlhová v nedeľňajšom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare. Iba 20-ročná slovenská lyžiarka sa so štartovým číslom 19 katapultovala v 1. kole na čelo súťaže s náskokom 28 stotín na Nórku Ninu Loesethovú a v druhom kole svoj náskok na konkurenciu zvýšila na 59 stotín.

13. december 2015, 09:31

Gašpar nesúhlasí s návrhom smernice EK: Útoky neboli spáchané legálnymi zbraňami

Teroristické útoky neboli spáchané zbraňami, ktoré majú občania v legálnej držbe. Uviedol to prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar v reakcii na návrh smernice Európskej komisie (EK), ktorá chce zakázať v súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži viacero - možno až väčšinu typov zbraní, ktoré majú v súčasnosti v legálnej držbe občania, poľovníci, športovci a zberatelia v krajinách EÚ.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.