Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. máj 2023, 19:51

Incident pred parlamentom

Igor Matovič sa dostal do stretu s trans-aktivistami, situáciu krotila polícia

Igor Matovič sa dostal do stretu s trans-aktivistami, situáciu krotila polícia

Reprofoto: TV Markíza

Incident si natočil aj na telefón, ktorý mu na chvíľu vytrhli z rúk, vulgárne mu nadávali a strkali do neho.

Líder OĽaNO Igor Matovič sa pred parlamentom dostal do stretu s LGBTI aktivistami, ktorí tam protestovali proti návrhu zákona o rodných číslach. 

Matovič dával pred budovou parlamentu rozhovor novinárke. Jeden z aktivistov mu začal vulgárne nadávať, neskôr sa do neho pustili aj ďalší. Podľa portálu Refresher ho aj fyzicky napadli.

„Krížom-krážom ako totálni dezoláti začali na mňa súkať tie najvulgárnejšie nadávky, pľuť odzadu na sako a vyhrážať sa ,skončil si, ja ťa zabijem!‘“ napísal na Facebooku Matovič.

Incident si natočil aj na telefón, ktorý mu na chvíľu vytrhli z rúk, ďalej vulgárne nadávali a strkali do neho.

„Chodím po Slovensku krížom-krážom a stretol som množstvo fanúšikov ĽSNS či Republiky… nikde som však nestretol pokope tak primitívnych, arogantných, vulgárnych a zlých ľudí, ako medzi týmito transrodovými aktivistami. Nikdy sa mi žiadny fanúšik ĽSNS či Republiky nevyhrážal do očí smrťou… až transrodový aktivista pred parlamentom,“ dodal šéf OĽaNO.


Matovič mal začiatkom roka na svojom Facebooku sériu statusov, v ktorých kritizoval šíriacu sa LGBTI propagandu. 

Inzercia

„Chcem bojovať sväté boje proti korupcii, proti Ficovi a mafii, ktorá tu vládla, a popri tom svätý boj proti zvrátenostiam, ktoré nám chce niekto nasáčkovať,“ hovoril líder OĽaNO o svojich statusoch namierených proti transgenderizmu v januári pre Postoj TV. Dodal, že do novej vlády po voľbách vstúpi len vtedy, ak tá zablokuje LGBTI propagandu na školách. 

Podstatou návrhu zákona o rodných číslach, proti ktorému protestovali v Bratislave aktivisti, je, že úradná zmena pohlavia by mala byť možná len na základe genetického testu, ktorý preukáže, že pôvodne priznané pohlavie nie je súladné s biologickou realitou. Tranzícia, teda preoperovanie pohlavných orgánov na podobnú zmenu stačiť nebude.

Novela prešla v marci do druhého čítania, keď ju podporilo 87 poslancov. Rozhodnúť by sa o nej malo na aktuálnej májovej schôdzi.

 

Dnes treba vedieť

pred hodinou

„Zajtra mám sedemdesiat rokov. Mal som pätnásť rokov, keď prišli Rusi v šesťdesiatom ôsmom. No zdá sa mi, akoby to ani vtedy nebolo také nepríjemné ako teraz. Samý bordel, bordel a bordel,“ vraví sklesnuto otec počas toho, ako s dcérou pracuje na poli. Zastavili sme sa pri nich blízko cesty na Zamagurí neďaleko Červeného Kláštora. Napriek marazmu je podľa neho potrebné ísť voliť. Koho si vyberie o pár dní on?

pred 5 hodinami
pred 6 hodinami

Zo Sulíkovej reakcie sa javí, že komunikácia je autentická a jej obsah môže mať vo finále na SaS pomerne neblahé následky: už dlhšie tradované podozrenie, že SaS a najmä Jana Bittó Cigániková konajú až príliš často v zhode so záujmami Penty, zverejnené esemesky aj PR v médiách Penty týmto hmatateľne potvrdzujú. Lenže údajná tajná komunikácia nie je len Sulíkova, ale aj Matovičova kauza. Komentuje Martin Hanus.

pred 7 hodinami

„Porovnávať korupciu s LGBTI, nech pod touto skratkou myslíme čokoľvek, je nepatričné,“ hovorí líderka Kresťanskej únie Anna Záborská, ktorá však podobne ako predseda KDH pokladá ideológiu LGBTI hnutia za nebezpečenstvo pre spoločnosť. Ako vníma, že niektorí členovia KÚ dali nakoniec prednosť KDH, za akých podmienok by dokázala spolupracovať s PS, ktoré vníma ako zlo, a čo hovorí na agresivitu v kampani OĽaNO?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.