Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. február 2023, 15:40

Matovič o ponuke KDH pre Hegera

Pripadá mi to až nedôstojné. KDH by nemalo trpieť pýchou

Pripadá mi to až nedôstojné. KDH by nemalo trpieť pýchou

Foto: TASR/Jaroslav Novák

Igor Matovič hovorí, že s Eduardom Hegerom sa rozprávajú o jeho budúcnosti priateľsky.

Koaliční partneri OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí by sa mohli dohodnúť na určitých pravidlách fungovania v Národnej rade na obdobie do predčasných parlamentných volieb. Myslí si to líder OĽaNO Igor Matovič. Hovorí o možnosti vyhnúť sa „populistickým jatkám“.

Šéf OĽaNO pripomenul aj slová predsedu Sme rodina Borisa Kollára, že koaličná zmluva prestáva platiť pol roka pred voľbami. „Ešte máme dva mesiace, keď bude formálne platiť,“ uviedol.

Verí však, že aj potom bude aspoň neformálne nejaká dohoda platiť a že situácia v parlamente bude vyzerať dôstojne. Deklaroval, že OĽaNO bude prinášať návrhy, ktoré budú rozpočtovo kryté.

Matovič tiež reagoval na informácie o ponuke KDH pre dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera.

Čítajte tiež

„Pripadá mi to až nedôstojné, aby mimoparlamentná strana, ktorá sa už dvakrát nedostala do parlamentu, bila do hrude a ponúkala aktuálnemu premiérovi, že mu ponúka číslo dva na kandidátke,“ skonštatoval.

Inzercia

KDH by podľa neho nemalo trpieť pýchou, ale pokorou.

Dodal, že s Hegerom sa rozprávajú o jeho budúcnosti priateľsky. Hovorí o diskusii v záujme toho, aby „mafiu“ nepustili k moci.

Na otázku o termíne snemu hnutia odpovedal, že ho budú mať až po tom, keď sa dohodnú na postupe. Argumentuje, že ak by Heger s ďalšími osobnosťami z hnutia odišli, potrebovali by podopĺňať štruktúry a museli by následne opäť zvolať snem. Nepovedal, kedy sa Heger rozhodne o svojej budúcnosti.

Čítajte tiež

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami
pred 10 hodinami

Líder OĽaNO a bývalý minister financií Igor Matovič na mítingu na Orave avizoval „veľmi pozitívne prekvapenie pre domácnosti“ v súvislosti s cenami elektriny. „Ceny budú veľmi dobré až do roku 2027,“ uviedol Matovič. „Budeme naozaj európsky unikát,“ dodal s tým, že dohodu so Slovenskými elektrárňami vláda oznámi ešte tento týždeň.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.