Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. február 2016

KHL-play-off: Radulov sa neovládol, pourážal sa so šéfom rozhodcov Pľuščevom

Oproti tomu bývalý obranca CSKA Gimajev pochválil hráčov Slovana za slušný výkon, a to najmä v prvej polovici stretnutia. "Slovan sa nemá za čo hanbiť, už počas sezóny viackrát dokázal, že právom postúpil do play off. Vždy som bol zástancom názoru, že slovenský klub má byť súčasťou KHL," dodal.

Hoci Radulov v úvodnom zápase 1. kola vyraďovacej fázy proti Slovanu predviedol aj niekoľko perfektných hokejových kúskov, viditeľnejší bol v iných aspektoch hry. Hokejistov Slovana viackrát vyprovokoval slovným i fyzickým kontaktom, čoho následkom bola stúpajúca nervozita a pribúdajúce potýčky. Dávku agresivity v ňom neznížil ani triumf 2:0 a po zápase sa pustil do slovnej prestrelky s Pľuščevom. "Som presvedčený o tom, že Radulov by mal dostať trest. Minimálne na jeden zápas, pretože o incidente vie aj verejnosť. Na druhej strane, vraj ho oponent vyprovokoval. Celý incident by bolo potrebné dôkladne preskúmať," povedal po stretnutí bývalý dlhoročný obranca CSKA Sergej Gimajev, ktorý si stretnutie užil osobne.

Podľa ruských médií sa Radulov neskôr Pľuščevovi ospravedlnil a tým obaja celý incident uzavreli. Legendárny útočník zbornej Alexander Koževnikov v pondelok pre R-Sport povedal, že hviezdny krídelník si musí dať na podobné expresívne prejavy väčší pozor. "Vždy bol agresívny, ale musí nad sebou popremýšľať. V play off človek ľahko podľahne emóciám a dostane sa do konfliktu, chvalabohu, že sa nič vážnejšie nestalo. Musí byť opatrnejší, môže to mať negatívny vplyv na celý tím," uviedol dvojnásobný olympijský víťaz.

Už prvý vzájomný duel ukázal, že séria medzi CSKA a Slovanom bude patriť k vyhrotenejším. V nedeľu to potvrdilo aj dvadsať dvojminútových trestov na oboch stranách. "Bude to ešte horúce, na ľade sme to mohli vidieť. Vôbec sa nečudujem tomu, že tréner Miloš Říha v závere vybuchol," zareagoval Gimajev. Kouča "belasých" nahneval fakt, že Radulov naskočil na ľad ako šiesty hráč domácich, zapojil sa do konfliktu a rozhodcovia ho nepotrestali. "Mal pravdu, v Bratislave to spôsobí zbytočne veľký rozruch. CSKA to tam nebude mať ľahké a myslím si, že táto séria nebude až taká jednoznačná."

 

Inzercia

Odporúčame

Z boja o poslanecký mandát vypadlo nateraz 21 kandidátov

Z boja o poslanecký mandát vypadlo nateraz 21 kandidátov

Z boja o kreslo poslanca Národnej rady SR vypadlo zatiaľ 21 kandidátov. Z toho päť odstúpilo a šestnástich odvolali. O priazeň voličov sa tak uchádza 2893 kandidátov. Tento počet sa môže ešte znížiť. Kandidáti môžu odstupovať alebo ich môže strana stiahnuť 48-hodín pred dňom volieb. Informácie TASR získala z webstránky ministerstva vnútra.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.