Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. máj 2022, 10:20

Zakazovať potraty je proti evanjeliu, vyhlásila Nancy Pelosiová

Zakazovať potraty je proti evanjeliu, vyhlásila Nancy Pelosiová

Nancy Pelosiová. Foto - TASR/AP

Šéfka americkej Snemovne reprezentantov povedala, že pro-life názory katolíkov rešpektuje, ale nemali by ich „vnucovať ostatným“.

Nancy Pelosiová, predsedníčka americkej Snemovne reprezentantov, bola v utorok hostkou relácie Morning Joe televízie MSNBC, kde v reakcii na to, že jej arcibiskup Cordileone prikázal nepristupovať k eucharistii, obhajovala svoj názor na potraty.

Informovala o tom Catholic News Agency.

Pelosiová kritizovala arcibiskupa za to, že je „vehementne proti právam LGBTQ“, a moderátor ju pochválil, pretože podľa neho do reálneho života prevádza poučenie z Evanjelia podľa Matúša, ktoré hovorí, že učeníci budú môcť vstúpiť do nebeského kráľovstva, ak sa budú starať o smädných, hladných, chudobných a tých, čo nemajú nádej.

Pro-life kresťania podľa Pelosiovej idú proti tomuto prikázaniu. V súlade s Evanjeliom podľa Matúša podľa nej nie je ani zvrátenie rozsudku v kauze Roe vs. Wade. Uviedla, že pro-life názory katolíkov rešpektuje, ale nemali by ich „vnucovať ostatným“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Inflácia v eurozóne zrýchlila v júni na nový rekord a dosiahla 8,6 percenta. Pod túto hodnotu sa podpísal najmä ďalší rast cien energií. Vo svojom rýchlom odhade to v piatok uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (tasr)

pred hodinou

Od prvého júla funguje Národný inštitút vzdelávania a mládeže, ktorý vznikol zlúčením 5 organizácií. Jeho cieľom je lepšia dostupnosť a adresnosť pomoci učiteľom, skvalitnenie ponuky vzdelávania či posilnenie odbornosti pre modernejšie školstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.