Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. máj 2022, 06:50

Moderátor CNN tvrdí, že pápež by bol proti zákazu prijímania pre Pelosiovú

Moderátor CNN tvrdí, že pápež by bol proti zákazu prijímania pre Pelosiovú

Foto - TASR/AP

Nie je to pravda, upozorňuje konzervatívny web The Daily Wire.

Moderátor televízie CNN Jim Sciutto na Twitteri uviedol, že pápež František nepodporuje to, aby bol politikom podporujúcim potraty odopretý prístup k eucharistii.

Keď Sciutto reagoval na skutočnosť, že arcibiskup San Francisca Salvotore Cordileone nariadil predsedníčke americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej, aby nepristupovala k eucharistii, kým nezmení svoj názor na potraty, napísal: „Dvanásť rokov som chodil na katolícku školu, bol som miništrantom, mal som silno veriacu rodinu, no nikdy som nevidel, aby niekomu zakázali prijímať prijímanie. Toto je hlboká trhlina v cirkvi – a postoj, ktorý samotný pápež František nepodporuje.“

Konzervatívny web The Daily Wire však pripomína, že pápež nezakázal kňazom odmietnuť v niektorých prípadoch poskytnúť eucharistiu. Minulý september pápež uviedol, že katolíci, ktorí podporujú potraty, sú „mimo komunity“ a sviatosť eucharistie je pre tých, ktorí sú „v komunite“.

Rozhodnutie by však mali robiť duchovní otcovia sami a pápež im pripomenul, že nejde o odsúdenie danej osoby, ale v skutočnosti ide o jej dobro. „A čo by mal kňaz robiť? Nemal by odsudzovať. A musí byť kňazom aj tých, ktorí sú exkomunikovaní, a musí byť takým v súlade s Božím štýlom, ktorým je blízkosť, súcit a nežnosť.“

Aj keď sa niektorí ľudia vzdialia od učenia cirkvi, stále sú podľa neho „Božími deťmi a potrebujú našu pastoračnú činnosť“.

O umelých potratoch vtedy pápež uviedol, že sú „viac ako problém: Je to vražda. Nič medzi tým. Kto vykoná potrat, zabíja“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 36 minútami

Inflácia v eurozóne zrýchlila v júni na nový rekord a dosiahla 8,6 percenta. Pod túto hodnotu sa podpísal najmä ďalší rast cien energií. Vo svojom rýchlom odhade to v piatok uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (tasr)

pred hodinou

Od prvého júla funguje Národný inštitút vzdelávania a mládeže, ktorý vznikol zlúčením 5 organizácií. Jeho cieľom je lepšia dostupnosť a adresnosť pomoci učiteľom, skvalitnenie ponuky vzdelávania či posilnenie odbornosti pre modernejšie školstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.