Olympiáda v Pekingu Fínsky tréner kritizuje organizátorov. Hovorí o porušovaní ľudských práv

Trénera fínskych hokejistov rozhnevalo, že jeden z najskúsenejších hráčov jeho tímu Marko Anttila musí byť v karanténe, aj keď nemá žiadne príznaky ochorenia. 
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Fínsky hokejista Marko Anttila má naďalej pozitívne výsledky testov na koronavírus a zostáva na ZOH 2022 v izolačnom hoteli. Podľa trénera Jukku Jalonena sa v jeho prípade nič nemení, 36-ročný útočník stále nedokáže vyprodukovať dva negatívne testy, ktoré by mu umožnili vrátiť sa k tímu.

Kapitán majstrov sveta z Bratislavy a Košíc 2019 prekonal ochorenie COVID-19 už v januári. Splnil podmienku štyroch negatívnych testov, aby mohol odletieť do Číny. Po prílete do Pekingu mal však pozitívne testy a musel zamieriť do izolácie.

Podľa Jalonena je Anttila úplne zdravý a nevykazuje žiadne symptómy. Skúsený veterán, ktorý na klubovej úrovni pôsobí v Jokerite Helsinki, je momentálne jediný fínsky hráč v izolácii.

„Suomi“ neskrývajú frustráciu zo spôsobu, akým organizátori ZOH zaobchádzajú s Anttilom. „Je to porušenie ľudských práv. Elitný športovec, ktorý je úplne zdravý, nemôže súťažiť na olympiáde,“ hneval sa Jalonen, ktorého citoval web yle.fi.

Fíni budú úvodným súperom Slovákov v C-skupine olympijského turnaja v Pekingu, vzájomný súboj je na programe vo štvrtok 10. februára o 9.40 h SEČ.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Olympijské hry HC Červená hviezda Kunlun Marko Anttila
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 12 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť