Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. január 2022, 12:09

Prípad Djokovič

Bol to politický proces a nespravodlivé rozhodnutie, tvrdí tréner Marián Vajda

Bol to politický proces a nespravodlivé rozhodnutie, tvrdí tréner Marián Vajda

Foto: TASR

Podľa slovenského trénera bude mať celá kauza výrazné následky na jeho zverenca. 

Slovenský tréner srbského tenistu Novaka Djokoviča Marián Vajda považuje vyhostenie svetovej jednotky z Austrálie za nespravodlivosť. 

Neočkovaného Djokoviča deportovali z Austrálie tesne pred štartom Australian Open. Zároveň mu udelili aj trojročný zákaz vstupu do krajiny. Stalo sa tak potom, ako neuspel na súde, kde sa odvolal po zrušení víza.

Vajda v rozhovore pre Šport.sk uviedol, že tomu stále nerozumie. Osobne v Austrálii nebol a celú situáciu prežíval doma. „Neviem si predstaviť, ako to zvládal, muselo to byť obrovské utrpenie. Pokorne znášal všetky opatrenia, ale to, čo mu spravili, ho musí poznačiť,“ hovorí.

Podľa neho išlo o politický proces, ktorý určite bude mať výrazné následky a Djokovič sa z toho ťažko dostane späť do pohody.

Vajda súhlasí s bývalou plavkyňou Martinou Moravcovou, podľa ktorej by sa malo prestať s delením na očkovaných a neočkovaných. „Bolo to nezdravé a nespravodlivé rozhodnutie založené na domnienke, že Djokovič by mohol urobiť alebo ovplyvniť niečo, čo sa ešte nestalo,“ dodal.

V súvislosti s ďalšími grandslamovými turnajmi Vajda nerozumie, prečo sa už dnes hovorí, že jeho zverenca na ne nepustia. „Nechcem celú situáciu podceňovať, vo svete je vážna, ale aký účel má o tom diskutovať teraz v januári? Ide tu ešte o šport?“ pýta sa. 

Dodal, že Djokoviča celá situácia zasiahla. Podľa jeho slov je však srbský tenista silný a v tenise ešte nepovedal posledné slovo. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 27 minútami

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v druhom kole dvojhry na Roland Garros. Danke Koviničovej z Čiernej Hory podľahla 3:6, 5:7. Slovensko tak prišlo na parížskej antuke aj o posledné želiezko v singli. (tasr)

pred hodinou

Okresný súd v Banskej Bystrici opätovne odsúdil Jána Kána v prípade starej vraždy poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka. Dostal trest odňatia slobody vo výmere desiatich rokov. Okresný súd sa kauzou musel zaoberať, pretože krajský súd v roku 2021 zrušil rozsudok a vec vrátil. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.