Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. január 2022, 11:29

Nový štátnym tajomníkom ministerstva pôdohospodárstva bude Martin Kováč

Nový štátnym tajomníkom ministerstva pôdohospodárstva bude Martin Kováč

Foto – ministerstvo pôdohospodárstva

Vo funkcii vystrieda Milana Kyseľa. 

Štátnym tajomníkom ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka bude od 1. februára Martin Kováč. Schválila to na stredajšom rokovaní vláda. Kováč vystrieda na poste štátneho tajomníka Milana Kyseľa.

Vláda Kyseľa vymenovala do funkcie štátneho tajomníka 17. júna 2021. Kyseľ 4. januára 2022 doručil ministrovi list, ktorým sa vzdáva svojej funkcie z osobných dôvodov k 31. januáru 2022. 

Na Kyseľa sa zniesla vlna kritiky po tom, ako portál Poľnoinfo.sk upozornil na podozrivé dotácie. Podľa medializovaných informácií ministerstvo údajne vyplatilo firme Rimanec, v ktorej Kyseľ pôsobil až do júna 2021 ako konateľ, rekordných 4 500 eur na ošípanú.

Kováč v rokoch 1990 až 1995 študoval na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave odbor vodné hospodárstvo krajiny. V rokoch 1998 až 2001 na Žilinskej univerzite v Žiline, na ústave súdneho inžinierstva absolvoval štúdium znalectva v oblasti oceňovania nehnuteľností a vodného hospodárstva krajiny.

Od roku 2021 je členom a predsedom zboru poradcov ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami
pred 8 hodinami

Španielska LGBT komunita hovorí o stigmatizácii pri informovaní o opičích kiahňach. „Hlavné riziko sa v súčasnosti týka mužov, ktorí mali sex s mužmi, a to musíme povedať. Robíme to v záujme práve tejto skupiny, ktorej sa to týka. To nie je stigmatizácia, to je skrátka zhodnotenie aktuálnej hrozby,“ kontroval komunite nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach. (markíza)

pred 9 hodinami

Holanďan Koen Bouwman triumfoval v 19. etape cyklistických pretekov Giro d’Italia. Jazdec tímu Jumbo-Visma zdolal druhého Švajčiara Maura Schmida a tretieho Taliana Alessandra Tonelliho. Ružový dres pre vedúceho pretekára celkového poradia si udržal Ekvádorčan Richard Carapaz z Ineosu-Grenadiers. (tasr)

pred 9 hodinami

Ministerstvo zdravotníctva chce zvýšiť počet ľudí absolvujúcich preventívne prehliadky. Dobrým príkladom je podmienenie uhrádzania niektorých úkonov u zubného lekára preventívnymi prehliadkami. „Prevencia je najlepšia a je najlacnejšia. Pripravuje sa aj legislatíva, ale všetko je to ešte v rámci diskusií,“ uviedla štátna tajomníčka rezortu Lenka Dunajová Družkovská.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.