Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. január 2022, 16:37

Niektoré letecké spojenia s Košicami pre omikron pozastavili

Ryanair na január pozastavuje lety do Liverpoolu a na február aj lety do Varšavy, Viedne a Londýna.

Nízkonákladové aerolínie pre šíriaci sa variant nového koronavírusu omikron od januára pozastavili niektoré letecké spojenia s Košicami. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa košického letiska Karolína Linhartová s tým, že vlani tam vybavili viac cestujúcich ako v prvom pandemickom roku 2020.

„Letecká spoločnosť Ryanair na január pozastavuje lety do Liverpoolu a na február aj lety do Varšavy, Viedne a Londýna. Letecká spoločnosť Wizzair pozastavuje do 7. marca 2022 lety do Doncasteru-Sheffieldu,“ spresnila. Po odznení vlny omikronu v Európe letisko podľa nej predpokladá výrazný nárast počtu prepravených cestujúcich pri všetkých leteckých spoločnostiach lietajúcich z Košíc.

Očakáva, že koncom marca tohto roka obnoví svoju prevádzku z Košíc letecká spoločnosť LOT Poľské aerolínie do Varšavy a od polovice apríla aj letecká spoločnosť Eurowings do Düsseldorfu.

Čo sa týka minulého roka, košické letisko ho hodnotí pozitívnejšie ako rok 2020. Vlani vybavili 168 742 cestujúcich, čo je o 71 360 viac ako rok predtým. „Avšak stále sú to nízke čísla,“ povedala s tým, že pred pandémiou v roku 2019 vybavili 558 064 cestujúcich, čo bol druhý najlepší výsledok v histórii letiska.

Na pravidelných linkách v roku 2021 prepravili 124 454 ľudí. Najväčší počet prepravila letecká spoločnosť Ryanair na spojeniach z Košíc do šiestich destinácií – Praha, Viedeň, Londýn-Stansted, Liverpool, Dublin a Varšava-Modlin.

Charterové lety pripravené cestovnými kanceláriami využilo 42 061 ľudí. Letná sezóna odštartovala 23. júna a bola ukončená 2. októbra. „Cestovné kancelárie ponúkali sedem destinácií v šiestich krajinách. Najviac dovolenkárov sa vybralo do tureckej Antalye, na grécky Rodos a do bulharského Burgasu,“ spresnila Linhartová. Podľa jej slov boli všetky charterové lety z Košíc k moru v období do konca augusta vyťažené do rovnakej miery ako pred pandémiou.

Letisko odporúča, aby si cestujúci v súčasnej dobe vopred dôkladne skontrolovali všetky požadované doklady a opatrenia, ktoré sa vyžadujú v cieľovej destinácii. Pripomína, že naďalej platia pre všetky letecké spoločnosti všeobecne platné pravidlá nosenia respirátora počas celého letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Rovnaké pravidlá platia aj pre pohyb cestujúcich v priestoroch terminálu Letiska Košice.

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz

Minister financií Igor Matovič hovoril o protiinflačnom balíku s kotlebovcami, premiérovi Eduardovi Hegerovi to neprekáža. „Vadilo by mi, ak by došlo k nejakému obchodovaniu,“ povedal predseda vlády. „Mojou úlohou je dostať SaS na palubu“, dodal. Najbližšie sa mu to môže podariť v v nedeľu na koaličnej rade. (markíza)

pred hodinou

MS v hokeji: Švajčiari zvíťazili v šlágri „slovenskej“ A-skupiny nad Kanadou 6 : 3. Po skvelej prvej tretine, ktorá sa skončila 3 : 3, vyhrali „Helvéti“ ďalšie dve 1 : 0 a 2 : 0 a s plným počtom bodov po piatich stretnutiach sú na čele tabuľky. Pre zámorský tím to bola prvá prehra na turnaji. (tasr)

pred 4 hodinami

MS v hokeji: Dáni zvíťazili nad Francúzskom 3 : 0, po piatich vystúpeniach majú na konte deväť bodov a priebežne sú na 4. priečke zaručujúcej postup do štvrťfinále. Slovenský tím je pred stretnutím s Talianskom (19.20 hod.) na 5. mieste a za Dánmi zaostáva o tri body. (tasr)

pred 5 hodinami

Austrálsky premiér Scott Morrison priznal porážku v parlamentných voľbách, v ktorých zvíťazila Austrálska strana práce (ALP). Tá vytvorí novú vládu a jej líder Anthony Albanese sa stane premiérom. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.