Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. január 2016, 19:56

Kiska Dobrú novinu nakoniec prijme

Kiska Dobrú novinu nakoniec prijme

Prezident po našom článku zmenil svoje rozhodnutie neprijať koledníkov Dobrej noviny.

Denník Postoj dnes informoval, že prezident Andrej Kiska sa rozhodol tento rok neprijať koledníkov Dobrej noviny. Ide pritom o najväčšiu slovenskú dobrovoľnícku akciu, do ktorej sa napríklad v roku 2014 zapojilo viac ako 25-tisíc detí a stovky dospelých, ktorí vyzbierali približne 800-tisíc eur. Výťažok zbierky každoročne putoval na rozvojové projekty v Afrike.

Po šestnástich rokoch by to tak bolo prvýkrát, čo by slovenský prezident koledníkov neprijal. V prezidentskom paláci sa s nimi pravidelne stretávali prezidenti Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič. Minulý rok tak urobil aj Andrej Kiska.

Koncom minulého roku prezidentská kancelária poslala organizátorom Dobrej noviny list, v ktorom ich informovala, že Andrej Kiska sa s nimi tento rok už neplánuje stretnúť. V liste sa píše, že prezidentovi v tom bráni „enormne mnoho povinností doma i v zahraničí“. List na svojej internetovej stránke zverejnila aj Dobrá novina.

Po zverejnení nášho článku sa situácia zmenila. Podľa informácií Postoja od organizátorov Dobrej noviny sa im následne ozvali z prezidentskej kancelárie s tým, že Andrej Kiska svoje rozhodnutie zmenil a koledníkov prijme. Prijatie by sa malo uskutočniť budúci týždeň.

Foto - TASR

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Futbalisti Portugalska zdolali na MS v Katare Uruguaj 2:0 a po dvoch zápasoch dosiahli istotu postupu do osemfinále. Oba góly strelil Bruno Fernandes. Portugalci majú po dvoch víťazstvách plný počet bodov a sú na prvom mieste skupiny, Uruguaj je s jedným bodom posledný. (tasr)

pred 8 hodinami

Pred domom lídra poľskej vládnucej strany Právo a spravodlivosť Jarosława Kaczyńského sa zišli demonštranti. Protestovali proti takmer úplnému zákazu interrupcií v Poľsku aj voči opatreniam, ktoré majú ženy odradzovať od umelého oplodnenia. (tasr)

pred 9 hodinami

Súhrn udalostí v pondelok 28. novembra:

pred 10 hodinami

Rusko od začiatku vojny vypálilo na Ukrajinu viac než 16-tisíc rakiet, z ktorých 97 percent mierilo na civilné objekty, vyhlásil ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. „Bojujeme proti teroristickému štátu. Ukrajina však zvíťazí a vojnových zločincov dostane pred súd,“ dodal. (tasr)

pred 11 hodinami

V Petrohrade otvorili vôbec prvé queer múzeum v Rusku. Pre zákon o úplnom zákaze propagovania „netradičných sexuálnych vzťahov“, ktorý nedávno prijala Štátna duma, však bude múzeum fungovať len pár dní. Keď totiž zákon nadobudne účinnosť, bude existencia múzea protiprávna. (tasr)

pred 11 hodinami

Futbalisti Brazílie zvíťazili v zápase G-skupiny majstrovstiev sveta v Katare nad Švajčiarskom 1 : 0 a zaistili si postup do osemfinále. Jediný gól v stretnutí zaznamenal v 83. minúte Casemiro. Brazílčania natiahli svoju sériu bez prehry v skupinovej fáze MS na sedemnásť zápasov. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.