Ministerstvo vnútra chce, aby policajtmi mohli byť len slovenskí občania

Ide o reakciu na zmenu zákona, podľa ktorej si pri získaní iného občianstva môže človek ponechať aj to slovenské.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Do Policajného zboru by po novom mohli prijímať iba uchádzačov, ktorí nemajú iné ako slovenské štátne občianstvo. Ministerstvo vnútra (MV) SR to navrhuje v novele zákona o štátnej službe, ktorá je v medzirezortnom pripomienkovom konaní.  

"Podmienka výlučného štátneho občianstva Slovenskej republiky je odôvodnená tým, že služobný pomer policajta sa zakladá k štátu, teda k Slovenskej republike a vernosť Slovenskej republike sľubuje v služobnej prísahe každý občan pri vzniku jeho služobného pomeru," zdôvodnil rezort.

Úpravou reaguje aj na navrhované zmeny v zákone o štátnom občianstve, ktoré umožňujú nadobúdať cudzie štátne občianstvo bez straty slovenského. O novele, týkajúcej sa získavania občianstva, by mal parlament rokovať v druhom čítaní na februárovej schôdzi.

Cieľom predloženej novely zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru má byť zatraktívnenie štátnej služby policajtov a zvýšenie transparentnosti pri jej vykonávaní. Do polície by sa podľa návrhu mohli opäť prijímať už 18-roční uchádzači. Legislatíva upravuje tiež požiadavky na policajtov a podobu majetkových priznaní. Zvýšiť sa má aj príspevok na bývanie a zaviesť sa má náborový či motivačný príspevok.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
policajt Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky občianstvo
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 2 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

pred 5 hodinami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť