Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. január 2016

Obchod na poslednú chvílu. J&T predala dva hotely za 56 miliónov

 Hotelová sieť Best Hotel Properties z finančnej skupiny J&T predala dva hotely, jeden vo Vysokých Tatrách a jeden v Bratislave, fondu Redside, ktorý založila finančná skupina Arca Capital Pavla Krúpu.

Cena transakcie je 56 miliónov eur. V hre je aj predaj hotela v Moskve. Informoval o tom na svojej internetovej stránke český denník Mladá fronta Dnes.

Hotely Crowne Plaza Bratislava a Grand Hotel Kempinski High Tatras smerujú z rúk Best Hotel Properties (BHP) ovládanej finančnou skupinou J&T, hotelovému fondu Nova Hotels. Ten spravuje fond Redside, ktorý založila skupina Arca Capital finančníka Pavla Krúpu.

Za dva hotely zaplatí nový majiteľ 56 miliónov eur. Dochádza tak k splneniu sľubu BHP, ktorý dala hotelová firma svojim akcionárom v apríli minulého roka.

 "Mimoriadne valné zhromaždenie rozhodlo v apríli 2015 o znížení základného imania spoločnosti. Za účelom získania likvidity na vyplatenie akcionárov v dôsledku zníženia základného imania bolo predstavenstvo poverené predajom hotelov, respektíve podielov v dcérskych spoločnostiach vlastníkov Grand Hotel Kempinski High Tatras, hotel Crowne Plaza Bratislava a Hotel Baltschug Kempinski Moscow," uviedol v tlačovom vyhlásení predseda predstavenstva BHP Branislav Babík.

 Do konca roka sľubovala BHP predať aj hotel Baltschug v Moskve. O tejto transakcii však stále prebiehajú rokovania.

 BHP sa podľa Babíka v roku 2016 zameria na získanie nových investičných príležitostí. Dlho sa špekuluje o záujme spoločnosti kúpiť hotel v Londýne i pražský hotel Hilton.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva