Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. december 2015, 12:05

Lyžovať sa dá už v pätnástich strediskách

V najbližších dňoch sa však tento počet zvýši na dvadsať areálov.

Bratislava 24. decembra (TASR) - Väčšina lyžiarskych stredísk na Slovensku hlási dobré až veľmi dobré lyžiarske podmienky, Svit – Lopušná dolina zatiaľ obmedzené. Snehová vrstva niekde mierne poklesla, jej priemerná výška sa pohybuje od 15 cm na Donovaloch do 45 cm v Tatranskej Lomnici, vo väčšine areálov je však 25 až 35 cm technického snehu.

Dnes je v prevádzke do 15 stredísk, v najbližších dňoch sa však tento počet zvýši na cca 20 areálov. V dennom režime je od dnes Litmanová, sezónu otvárajú v Monkovej doline, zajtra ohlásili otvorenie v Závažnej Porube, v sobotu v strediskách Vernár – Studničky a Kubašok – Spišské Bystré, v nedeľu na Kubínskej holi a v pondelok v Oravskej Lesnej.

V strediskách je potrebné počítať s čiastočnou prevádzkou – návštevníkom je k dispozícii 20 až 40 percent zjazdoviek, na Chopku, Štrbskom Plese, v Tatranskej Lomnici a Roháčoch je to ešte o niečo viac. Napríklad Štrbské Pleso má vysneženú už väčšinu svahov – lyžuje sa vo všetkých častiach Interski, Solisko, Esíčko aj Furkota.

V areáloch, kde zatiaľ snehová pokrývka nie je dostatočná budú počas sviatkov a prázdnin premávať lanovky, prípadne ďalšie atrakcie – napríklad na Malinom Brde, vo Vrátnej i vo Veľkej Rači.
 

Lyžiarske podmienky:

Nízke Tatry

Chopok sever - Biela púť 40 cm veľmi dobré
Chopok sever - Záhradky 30 - 40 cm veľmi dobré
Chopok juh - Srdiečko 40 cm veľmi dobré
Chopok juh - Kosodrevina 20 - 60 cm dobré
Donovaly - Záhradište 10 - 20 cm dobré
Opalisko - Závažná Poruba 20 - 60 cm dobré

Vysoké Tatry, Západné a Belianske Tatry

Štrbské Pleso 40 cm veľmi dobré
Tatranská Lomnica 40 - 50 cm dobré
Lopušná dolina - Svit 30 cm dobré
Ski Bachledova 30 - 40 cm veľmi dobré
Skicentrum Ždiar - Strednica 25 cm dobré
Monkova dolina 30 cm dobré
Roháče - Spálená 10 - 40 cm veľmi dobré

Malá a Veľká Fatra

Jasenská dolina 20 - 30 cm dobré
Winter park Martinky 35 cm dobré

Východné Slovensko

Litmanová 30 cm veľmi dobré

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Slovenskí hokejisti prehrali v úvodnom zápase v príprave na tohtoročné majstrovstvá sveta s Lotyšskom 1:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte Renars Krastenbergs. (tasr)

pred 9 hodinami
pred 10 hodinami

Slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Achsarbek Gulajev získal na ME vo Varšave zlatú medailu v hmotnostnej kategórii do 79 kg. Vo finále zdolal Francúza Saifedina Alekmu 2:1 na body. (tasr)

pred 10 hodinami

Johnson & Johnson obnoví dodávky vakcín do krajín Európskej únie. Farmaceutická firma tak rozhodla po tom, čo Európska agentúra pre lieky vydala stanovisko o bezpečnosti tejto vakcíny. (tasr)

Inzercia

Inzercia