Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. december 2015, 12:05

Lyžovať sa dá už v pätnástich strediskách

V najbližších dňoch sa však tento počet zvýši na dvadsať areálov.

Bratislava 24. decembra (TASR) - Väčšina lyžiarskych stredísk na Slovensku hlási dobré až veľmi dobré lyžiarske podmienky, Svit – Lopušná dolina zatiaľ obmedzené. Snehová vrstva niekde mierne poklesla, jej priemerná výška sa pohybuje od 15 cm na Donovaloch do 45 cm v Tatranskej Lomnici, vo väčšine areálov je však 25 až 35 cm technického snehu.

Dnes je v prevádzke do 15 stredísk, v najbližších dňoch sa však tento počet zvýši na cca 20 areálov. V dennom režime je od dnes Litmanová, sezónu otvárajú v Monkovej doline, zajtra ohlásili otvorenie v Závažnej Porube, v sobotu v strediskách Vernár – Studničky a Kubašok – Spišské Bystré, v nedeľu na Kubínskej holi a v pondelok v Oravskej Lesnej.

V strediskách je potrebné počítať s čiastočnou prevádzkou – návštevníkom je k dispozícii 20 až 40 percent zjazdoviek, na Chopku, Štrbskom Plese, v Tatranskej Lomnici a Roháčoch je to ešte o niečo viac. Napríklad Štrbské Pleso má vysneženú už väčšinu svahov – lyžuje sa vo všetkých častiach Interski, Solisko, Esíčko aj Furkota.

V areáloch, kde zatiaľ snehová pokrývka nie je dostatočná budú počas sviatkov a prázdnin premávať lanovky, prípadne ďalšie atrakcie – napríklad na Malinom Brde, vo Vrátnej i vo Veľkej Rači.
 

Lyžiarske podmienky:

Nízke Tatry

Chopok sever - Biela púť 40 cm veľmi dobré
Chopok sever - Záhradky 30 - 40 cm veľmi dobré
Chopok juh - Srdiečko 40 cm veľmi dobré
Chopok juh - Kosodrevina 20 - 60 cm dobré
Donovaly - Záhradište 10 - 20 cm dobré
Opalisko - Závažná Poruba 20 - 60 cm dobré

Vysoké Tatry, Západné a Belianske Tatry

Štrbské Pleso 40 cm veľmi dobré
Tatranská Lomnica 40 - 50 cm dobré
Lopušná dolina - Svit 30 cm dobré
Ski Bachledova 30 - 40 cm veľmi dobré
Skicentrum Ždiar - Strednica 25 cm dobré
Monkova dolina 30 cm dobré
Roháče - Spálená 10 - 40 cm veľmi dobré

Malá a Veľká Fatra

Jasenská dolina 20 - 30 cm dobré
Winter park Martinky 35 cm dobré

Východné Slovensko

Litmanová 30 cm veľmi dobré

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Liberálne elity Západu Angelu Merkelovú pre jej postoje velebili, bola pre nich antipódom Donalda Trumpa a ešte dlho im bude chýbať. Ale paradoxom je, že na konci jej éry je liberálna demokracia značne slabšia než v roku 2005, keď východonemecká politička získala jedinečnú moc. Komentuje Martin Hanus.

pred 8 hodinami

„Nepríjemných otázok zažívame dosť. Po treťom dieťati mi niektorí ľudia vraveli: ‚Tak už hádam stačí, nie?‘ Ale rozumiem im. Pre mňa je neprirodzené nemať veľa súrodencov.“ Rozhovor s manželmi Mikulovcami o ich mnohopočetnej rodine.

pred 9 hodinami
pred 9 hodinami

Na budove mrakodrapu v hlavnom meste Taiwanu sa rozsvietilo poďakovanie Slovensku za dodávku 160-tisíc dávok vakcín proti koronavírusu. Informovalo o tom na sociálnej sieti ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí. (tasr)

Gesto vďaky pre #Slovensko 🙂 Na ikonickom mrakodrape Taipei 101 sa včera večer rozosvietilo poďakovanie Slovensku 🇸🇰 za...

Uverejnil používateľ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Nedeľa 26. septembra 2021
pred 10 hodinami

Pri ideálnom vývoji by historická budova Slovenského národného divadla (SND) mohla byť pre umelcov a divákov opäť prístupná v roku 2028. Odhaduje to generálny riaditeľ SND Matej Drlička, ktorý pri prezentácii novej divadelnej sezóny a odpočte doterajšej činnosti nového manažmentu informoval aj o situácii, ktorá sa týka objektu na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí. (tasr)
 

pred 10 hodinami

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika aj Technická univerzita v Košiciach začali výučbu v novom akademickom roku kombinovanou formou. Študenti sa tak budú vzdelávať prezenčne aj dištančne. (tasr)

pred 10 hodinami

Ministerstvo zdravotníctva eviduje 11 prihlášok do výberového konania na obsadenie miesta generálneho riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií. Informovala o tom hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva