Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. november 2021, 16:34

Prieskum Focusu

Najdôveryhodnejším spomedzi županov je šéf Prešovského kraja Milan Majerský

NAJDÔVERYHODNEJŠÍM ŽUPANOM JE MAJERSKÝ Z PREŠOVA, NAJMENEJ BELICA Z NITRY 📊👈 Včera sme zverejnili prvý graf z čerstvého...

Uverejnil používateľ Transparency International Slovensko Utorok 30. novembra 2021

Naopak, najmenej dôveryhodným je šéf Nitrianskeho kraja Milan Belica, ukázal prieskum pre Transparency International.

Organizácia Transparency International Slovensko zverejnila výsledky prieskumu agentúry Focus, podľa ktorého svojim županom v priemere dôveruje 43,1 % a župným poslancom 41,3 % ľudí.

Najlepšie hodnotenie získal podľa prieskumu prešovský župan Milan Majerský, ktorého za rozhodne alebo skôr dôveryhodného označila takmer rovná polovica respondentov z Prešovského kraja (49,9 %).

Bývalému primátorovi Levoče a súčasnému predsedovi KDH tak dôveruje takmer o 16 percentuálnych bodov viac občanov, ako je to pri poslednom Milanovi Belicovi z Nitry. Toho za dôveryhodného označilo len 34,1 % respondentov z kraja.

Belica je pritom najdlhšie slúžiacim županom, do čela jedného z ôsmich krajov sa postavil ako nominant koalície okolo HZDS už pri ich vzniku v roku 2001.

Väčšiu mieru dôvery ako nedôvery (po odrátaní tých, ktorí nevedeli odpovedať) deklarovali respondenti ešte bratislavskému županovi Jurajovi Drobovi (48,1 %), banskobystrickému Jánovi Lunterovi (47,1 %) a žilinskej županke Erike Jurinovej (44,2 %).

Odpovede boli zbierané v čase od 16. do 23. novembra, teda už v čase aktuálnych problémov Bratislavskej župy s výpadkami spojov v prímestskej doprave.

Z celkovej reprezentatívnej vzorky 1005 respondentov odpovedalo na otázky v jednotlivých krajoch 106 až 150 respondentov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Slovensko bude mať na zimnej olympiáde prvýkrát v histórii zastúpenie v ženských boboch. Na februárových hrách v Pekingu sa predstaví Viktória Čerňanská, ktorá získala olympijskú miestenku v súťaži monobobov. (tasr)

pred 6 hodinami

Ak sú so súhlasom vlády a parlamentu na našom území spriatelené vojenské jednotky, dočasne či na konkrétny čas, nejde o stratu suverenity. Ak vláda a parlament majú možnosť zmluvu kedykoľvek vypovedať a cudzie, aj keď spriatelené jednotky požiadať, aby krajinu opustili, nejde o stratu suverenity. Píše Roman Joch.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva