Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. 12. 2015, 12:29

V bojnickej nemocnici na svojej výpovedi trvá 90 sestier

Na ukončení svojho pracovného pomeru trvá naďalej 90 sestier a pôrodných asistentiek z Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach.

K dnešnému dňu tak stiahli svoje výpovede dve ich kolegyne, ktoré sa koncom novembra pripojili k akcii hromadných výpovedí v nemocniciach. Informovala o tom dnes TASR Jana Paulínyová, vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý je zriaďovateľom bojnickej nemocnice.  

Bojnické zdravotnícke zariadenie situáciu podľa Paulínyovej rieši a už dlhšie hľadá náhradu za odchádzajúce zdravotné sestry a pôrodné asistentky prostredníctvom inzerátov. 

Na ukončení svojho pracovného pomeru naďalej podľa Ministerstva zdravotníctva SR trvá aj 897 sestier pracujúcich v siedmich štátnych nemocniciach, k 22. decembru svoje výpovede stiahlo dovedna 365. Do akcie hromadných výpovedí sa okrem nich zapojili aj ich kolegyne z popradskej nemocnice, všetky ich už však stiahli. Nemocnice už prijali do pracovného pomeru 110 nových sestier. 

Sestry pristúpili k hromadným výpovediam, pretože sú nespokojné so zákonom o platoch zdravotníkov. Ten od januára upraví ich mzdy, a to aj napriek tomu, že prezident SR Andrej Kiska ani po druhý raz nepodpísal novelu zákona o poskytovateľoch.

Právna norma tak bude platiť bez jeho podpisu. Poslanci ju opätovne schválili 15. decembra, keď odmietli prezidentove pripomienky. Zdravotníci tvrdia, že zákon nezohľadňuje ich požiadavky. Minister zdravotníctva Viliam Čislák (nominant Smeru-SD) ho, naopak, považuje za korektný a solídny. 
 

Odporúčame

Škrtel dementoval správy o trojmesačnej pauze

Škrtel dementoval správy o trojmesačnej pauze

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel dementoval správy médií, podľa ktorých bude pre zranenie stehenného svalu pauzovať tri mesiace. Stopér FC Liverpool na sociálnej sieti Instagram napísal, že mimo hry bude šesť týždňov.

Ministerstvo vnútra už zverejnilo podrobnosti o nákupe zbraní

Ministerstvo vnútra už zverejnilo podrobnosti o nákupe zbraní

Oznámenie o výsledku verejného obstarávania Ministerstva vnútra (MV) SR na krátke guľové zbrane s úplným príslušenstvom už zverejnili na stránke Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). MV SR plánuje nakúpiť celkovo štyri druhy zbraní spolu za takmer 23 miliónov eur bez DPH.