Slovan zdolal Minsk, dvojgólový Viedenský

Hokejisti Slovana Bratislava zvládli dôležitý utorkový zápas základnej časti KHL, keď na domácom ľade zdolali priameho konkurenta v boji o postup do play off Dinamo Minsk 4:2.

Ukončili tak negatívnu sériu piatich stretnutí bez víťazstva a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli na 10. miesto. Na ôsmu postupovú priečku, ktorú si drží práve bieloruský Minsk, aktuálne strácajú štyri body.

Slovenský zástupca v nadnárodnej súťaži zvolil v prvom zápase po dlhej reprezentačnej prestávke od začiatku náročný štýl s aktívnym vysokým forčekingom, vďaka čomu dokázal oberať súpera o cenné puky a neúnavne sa tlačil pred Jeffa Glassa v bránke Dinama.

V stretnutí dvakrát viedol, ale zakaždým prišiel o tesný náskok. Na dva presné zásahy Mareka Viedenského totiž našiel odpoveď takisto dvojgólový Jonathan Cheechoo. Až tretí gól, ktorý strelil na začiatku tretej tretiny český legionár Václav Nedorost, sa ukázal byť zlomový.

Mimoriadne úspešnú premiéru v "belasom" drese absolvovala nová posila Tomáš Kundrátek, český obranca sa postaral delovkou o štvrtý gól Slovana, keď predtým pri ďalších troch asistoval. Domácim v zápase vyšli presilovky, keď využili až tri.

Zverenci trénera Miloša Říhu odohrajú ďalší duel 26. decembra na Štefana, keď opäť v domácom prostredí privítajú o 17. hodine Torpedo Nižnij Novgorod.