Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. november 2021, 14:07

Labouristická strana v Írsku chce povoliť umelé potraty až do pôrodu

S výhradou vo svedomí má problém.

V polovici novembra sa Labouristická strana v Írsku na svojom zjazde zhodla na tom, že legalizácia umelého potratu až do momentu narodenia je jedným z jej nových cieľov. Takisto by chcela zrušiť súčasnú trojdňovú čakaciu dobu pred potratom a právo lekárov odmietnuť podieľať sa na takejto procedúre, pokiaľ je to v rozpore s ich svedomím.

Ellen O’Sullivanová zo ženskej plaformy Labouristov povedala, že bariéry pre ľudí, ktorí chcú podstúpiť „bezplatný, bezpečný, legálny a dostupný potrat“, sú príliš vysoké.

V súčasnosti sú interrupcie v Írsku legálne na požiadanie do 12. týždňa tehotenstva. Po tejto lehote môžu byť nenarodené deti potratené len v prípade život-ohrozujúcich abnormalít.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Slovenskí futsalisti remizovali vo svojom druhom zápase na majstrovstvách Európy v Holandsku s Poľskom 2:2. Slovenský nováčik na šampionáte zaknihoval historický zisk bodu a živí šancu na postup do štvrťfinále. Zabojuje oň vo svojom treťom zápase základnej C-skupiny v sobotu 29. januára s Chorvátskom v Groningene. (tasr)

pred 3 hodinami

„Čím je viac pozitívnych, tým máme viac prípadov bizarných efektov prekonania covidu. Napríklad stratu čuchu, keď ho človek úplne stratí. Mnohí si ani neuvedomujú, že hľadanie si partnera a sexualita sú veľmi závislé práve od čuchu. Ľudia bez čuchu majú problém nájsť si partnera, problém fungovať s ním a strácajú aj pôžitok z jedla,“ hovorí otorinlaryngológ Pavol Šurda, ktorý pôsobí v nemocnici v Londýne.

pred 4 hodinami

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva