Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. november 2021, 13:40

Rozdelenie okresov

Červená bude už len Bratislava a Dunajská Streda, väčšina Slovenska bude čierna

Červená bude už len Bratislava a Dunajská Streda, väčšina Slovenska bude čierna

Pozrite si, v akej farbe bude od budúceho týždňa váš okres.

Nemocnice hlásia kritický stav, počet pozitívnych aj hospitalizovaných v súvislosti s covidom stále pribúda. Včera stúpol počet pacientov o viac ako dve stovky, celkovo je ich už 2 862. Aktuálne je na celom Slovensku voľných len 20 lôžok pre nových  pacientov, ktorí by potrebovali podporu umelej pľúcnej ventilácie. 

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský prišiel na dnešné rokovanie vlády s razantnými opatreniami. „Dostávame sa do zlomového bodu, keď musíme situáciu riešiť,“ vyhlásil.

Od pondelka 22. novembra bude v čiernej farbe už 54 okresov. Platia v nich najprísnejšie opatrenia. 

Podľa nových pravidiel, ktoré minulý týždeň schválil parlament, by sa tí, ktorí nie sú očkovaní alebo nemajú potvrdenie o prekonaní covidu, mali v okresoch so zlou situáciou preukazovať negatívnym testom. Platí to pre vstup do zamestnania, ale aj do viacerých prevádzok – zároveň sa sprísňuje ich kontrola.

Rozdelenie okresov od 22. novembra

1. stupeň ohrozenia (červená farba):

Bratislava I – V, Dunajská Streda.

Inzercia

2. stupeň ohrozenia (bordová farba):

Dolný Kubín, Galanta,  Komárno, Malacky, Myjava, Námestovo, Nitra, Pezinok, Prešov, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Senec, Skalica, Šaľa, Trenčín, Trnava, Zlaté Moravce, Žilina.

3. stupeň ohrozenia (čierna farba):

Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen.

 

 

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Počasie: Dnes bude prevažne veľká oblačnosť. Miestami, v severnej polovici na viacerých miestach dážď, prehánky, ojedinele búrky – aj intenzívne. Denná teplota vystúpi na 21 až 26, na severozápade 16 až 21 stupňov. (shmú)

pred 11 hodinami

Slovenskí hokejisti nastúpia vo štvrťfinále majstrovstiev sveta proti Fínsku, ktoré zdolalo v záverečnom zápase B-skupiny nad Českom 3:0 a stalo sa víťazom skupiny. Zápas sa odohrá vo štvrtok o 19.20 hod. 

pred 12 hodinami

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.