Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. december 2015

V Pekingu je kvôli smogu najvyšší stupeň pohotovosti

Úrady v čínskom hlavnom meste Peking vyhlásili v súvislosti so znečistením ovzdušia najvyšší pohotovostný stupeň už po druhýkrát v priebehu desiatich dní.

Pekinská meteorologická služba uviedla, že čínsku metropolu bude hustý smog sužovať od soboty do utorka. Národné meteorologické centrum zároveň vyhlásilo, že znečistenie sa dotkne aj širokej oblasti od mesta Si-an v strednej časti Číny až po mesto Charbin na severovýchode krajiny. 

Obmedzenia budú na základe vydanej výstrahy platiť pre továrne, autá i stavebné práce. Školy budú rovnako ako pri poslednej takejto výstrahe zatvorené. 

Meteorologické úrady uviedli, že smog je pravdepodobne horší než pri poslednej najvyššej výstrahe a index kvality ovzdušia by teraz mohol prekročiť aj hodnotu 500, pričom predtým dosahoval len hodnoty do 300. V prípade, že sa tak stane, úrady obyvateľom odporúčajú, aby sa zdržovali doma a na ulice nevychádzali. 

Index AQI monitoruje veľvyslanectvo USA v Pekingu a vyjadruje koncentráciu pevných častíc menších ako 2,5 mikrometra. Svetová zdravotnícka organizácia považuje za bezpečnú hranicu po hodnotu 25. 

Inzercia

Odporúčame

Samosprávy budú od januára komunikovať elektronicky

Samosprávy budú od januára komunikovať elektronicky

Od januára 2016 bude vďaka národnému projektu Dátové centrum obcí a miest  komunikácia s obecným alebo mestským úradom oveľa jednoduchšia. Projekt elektronizácie samosprávy totiž zvýši transparentnosť, zníži byrokraciu pre občanov, podnikateľov i zamestnancov obcí a miest.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.