Mikaelu Shiffrinovú trápia problémy s chrbtom, od Söldenu riadne netrénovala

„Prirovnala by som to k veľmi bolestivým kŕčom, respektíve natiahnutému svalstvu,“ vraví americká lyžiarka.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Americkú lyžiarku Mikaelu Shiffrinovú sužujú bolesti chrbta, ktoré jej nedovoľujú pripravovať sa na ďalšie preteky Svetového pohára. V rozhovore pre agentúru AP priznala, že ju trápia silné kŕče, respektíve natiahnuté svalstvo a od triumfu v úvodnom obrovskom slalome sezóny v rakúskom Söldene (23. októbra) nestála poriadne na lyžiach.

Veľká rivalka Slovenky Petry Vlhovej slávila v ľadovcovej ouvertúre jubilejné 70. víťazstvo v kariére, ďalší triumf je však v nedohľadne, keďže Shiffrinová pre problémy s chrbtom nie je schopná momentálne ani naplno trénovať.

"Prirovnala by som to k veľmi bolestivým kŕčom, respektíve natiahnutému svalstvu," uviedla v online rozhovore pre AP trojnásobná celková víťazka SP.

"Potrebujem, aby sa to čím skôr zahojilo. Verím, že to nebude trvať tak dlho, ak tomu doprajem čas. Keď totiž po dni voľna trénujem, urobím pár oblúkov, hneď zacítim obrovskú bolesť. Musím skutočne tlačiť na lyže celou intenzitou, čo je frustrujúce, lebo za normálnych okolností by som teraz mala naplno trénovať štyri disciplíny."

Dvojnásobná olympijská šampiónka by chcela na februárových ZOH v Pekingu štartovať vo všetkých piatich individuálnych disciplínach - slalome, obrovskom slalome, super-G, zjazde a alpskej kombinácii.

"Je to teraz taká vyčkávacia hra. Uvidím, kedy bude môcť byť opäť na snehu a pripravovať sa v plnej intenzite. Musím byť schopná lyžovať na najvyššej úrovni, byť istá na lyžiach, čo som od Söldenu začala strácať," priznala Shiffrinová.

Súčasné zdravotné problémy sú podľa nej rozdielne ako zranenie chrbta, ktoré ju vyradilo v minulej sezóne SP. Obe by však mohli mať súvis so zranením chrbtice, ktoré utrpela pri páde, keď mala iba deväť rokov.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Mikaela Shiffrinová slalom Sölden
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 11 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť