Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. december 2015

Mourinho po prehre s Leicesterom: "Hráči znehodnotili moju prácu"

Jose Mourinho sa počas trénerskej kariéry neraz zastal svojich hráčov. Po prehre londýnskej Chelsea s Leicesterom 1:2 ich však podrobil ostrej kritike.

 Portugalského kouča "vytočili" najmä chyby v obrane, po ktorých úradujúci anglický futbalový majster dvakrát inkasoval.

"Hráči znehodnotili moju fenomenálnu prácu, ktorú som v klube odviedol počas uplynulej sezóny. Keby som bol aktívnym futbalistom, na ihrisku by som sa snažil predviesť oveľa viac. V uplynulom ligovom ročníku som mojich zverencov posunul na level, ktorý je vyšší, akého sú reálne schopní dosiahnuť," čertil sa Mourinho.

 Chelsea po šestnástich kolách stráca na vedúci Leicester už 20 bodov, Mourinho však napriek neutešenej situácii nehádže flintu do žita. "Prvá štvorka je už pasé, stále však môžeme skončiť do šiesteho miesta, pretože veľa tímov stráca body. Momentálne sa však nachádzame blízko pásma zostupu, čo je zahanbujúce. Nemienim utekať z bojiska. Chcem naďalej pôsobiť ako tréner Chelsea a verím, že mám stále dôveru majiteľa klubu Romana Abramoviča. Dobre ma poznáte, takže viete, že sa nebojím veľkých výziev," dodal Mourinho.

O triumf "líšok" sa postarali Jamie Vardy a Riyad Mahrez, o ktorých v zimnom prestupovom období zrejme prejavia záujem viaceré kluby zvučného mena. Tréner Claudio Ranieri však zdôraznil, že nie sú na predaj. "Nebojím sa, že by Vardy s Mahrezom v zime odišli. Nikto nemá peniaze na to, aby ich kúpil. Obaja hrali proti Chelsea fantasticky, je to však iba špička ľadovca. Za úspechmi treba hľadať celý kolektív. Je skvelé, že sme na čele ligy a naši fanúšikovia môžu snívať o titule. Stále však tvrdím, že bude zázrak, ak skončíme v prvej štvorke."

Inzercia

Odporúčame