Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. december 2015

Národné tenisové centrum vyrastie aj v Košiciach

Národné tenisové centrum vyrastie po Bratislave aj v Košiciach. Mestské zastupiteľstvo schválilo na svojom zasadnutí založenie akciovej spoločnosti NTC Košice, základné dokumenty i memorandum o spolupráci pri výstavbe a prevádzkovaní NTC Košice. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu (STZ).

"Teším sa, že košickí poslanci väčšinou hlasov schválili spoločný projekt mesta Košice a Slovenského tenisového zväzu – Národné tenisové centrum Košice," uviedol generálny sekretár STZ Igor Moška.

"Po dvanástich rokoch od otvorenia NTC v Bratislave máme pred sebou výstavbu ďalšieho centra, ktoré bude vo východoslovenskej metropole. Bude to kvalitné, moderné športovisko, ktoré bude slúžiť na tri základné ciele. Po prvé – Košičania a športoví fanúšikovia zo širokého okolia v novom stánku uvidia reprezentácie Slovenska v Davis Cupe a Fed Cupe, čo sú majstrovstvá sveta tímov v tenise. Po druhé sa v tomto športovom zariadení budú pripravovať najväčšie talenty z východu a nebudú sa musieť sťahovať do Bratislavy ako to bolo doteraz. A po tretie, v NTC Košice dostane priestor aj široká športujúca verejnosť, lebo aj im bude slúžiť na tenis, bedminton a fitnes," dodal Moška pre portál STZ.

Inzercia

Odporúčame

Americký veliteľ varoval pred pretekmi v zbrojení v Juhočínskom mori

Americký veliteľ varoval pred pretekmi v zbrojení v Juhočínskom mori

Veliteľ americkej Tichomorskej flotily varoval pred možnými pretekmi v zbrojení v spornom Juhočínskom mori, ktoré by mohli zachvátiť celý región v čase, keď krajiny čoraz viac láka použitie vojenskej sily namiesto medzinárodného práva na riešenie územných sporov. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.