Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. december 2015

Ruský podnikateľ Oleg Tiňkov predáva svoj tím

Majiteľ tímu Tinkoff-Saxo, v ktorom pôsobí aj slovenský jazdec Peter Sagan, odíde z profesionálnej cyklistiky po sezóne 2016. Jeho spoločnosť Tinkoff Bank po budúcoročnej sezóne už viac nebude sponzorsky podporovať stajňu a predá ju inému záujemcovi.

Tiňkov vysvetlil, že toto rozhodnutie spravil z obchodných aj osobných dôvodov. Tinkoff Bank ako sponzor po piatich rokoch naplnila svoje marketingové ciele a ruský biznismen je nahnevaný a sklamaný, že nikto nepodporil jeho snahu zmeniť obchodný model profesionálnej cyklistiky a zredukovať závislosť tímov na sponzoroch.

Štyridsaťsedemročný Tiňkov je momentálne s tímom v tréningovom kempe na Kanárskych ostrovoch. Svoje rozhodnutie oznámil jazdcom a ostatným členom stajne ešte v piatok večer. Z cyklistov, ktorí v súčasnosti jazdia za Tinkoff, iba Sagan a Poliak Rafal Majka majú kontrakty aj na rok 2017. Generálny manažér Stefano Feltrin už začal s hľadaním nového sponzora a majiteľa, ktorý by mu pomohol pri získaní trojročnej licencie WorldTour na roky 2017-2020. V prípade, že sa mu to nepodarí, tím zanikne.

 "Na rok 2016 sú zabezpečené všetky kontrakty a sponzorské zmluvy, no bude to moja posledná sezóna v cyklistike," priznal Tiňkov v rozhovore pre Cyclingnews. "Dúfam, že ľudia pochopia moje dôvody a uvedomia si, že profesionálna cyklistika stratí chlapíka, ktorý do nej investoval vyše 60 miliónov eur a ktorý tento šport miluje."

V tíme okrem úradujúceho majstra sveta Petra Sagana pôsobia aj ďalší traja Slováci - Juraj Sagan, Michael Kolář a Erik Baška. "Tinkoff Bank päť rokov sponzorovala tím a z marketingového hľadiska je to už dosť. Nie sme globálna banka, ekonomická situácia v Rusku nie je ružová a ľudia na obchodnom oddelení mi hovoria, že sme už dosiahli v cyklistike a športe všetko, čo je možné. V roku 2017 plánujem investovať iba do priamej televíznej reklamy. To je logická, obchodná stránka môjho rozhodnutia. Druhá polovica je komplexnejšia a oveľa viac osobná. Začal som sa cítiť ako Don Quijote. Získal som dojem, že zápasím s veternými mlynmi. V UCI pracujú samí hlupáci. Nikoho nezaujíma budúcnosť cyklistiky, tak prečo by mala mňa?"

Inzercia

Odporúčame

Čína má vlastnú technológiu jadrových blokov, chce ich vo veľkom vyvážať

Čína má vlastnú technológiu jadrových blokov, chce ich vo veľkom vyvážať

Čínske mestá trápi smog, lebo sa v nich od polovice novembra spaľuje priveľa uhlia. Informuje o tom portál nemeckej spravodajskej televízie N24. Riešenie dramatickej situácie vidí vláda vo výstavbe energetických ekologických elektrární a najmä jadrových elektrární. Čína chce do roku 2030 uviesť do prevádzky do 100 jadrových blokov. Prvá čínska atómka s francúzskou pomocou sa od mája buduje vo Fu-čchingu (provincia Fu-ťien). 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.