Prieskum Slováci pociťujú najväčší vplyv pandémie v pracovnom živote

Viac než tretina ľudí tiež priznala negatívne dosahy pandémie na súkromie a Slováci často naznačovali aj problémy pri štúdiu a vo finančnej oblasti.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Pandémia koronavírusu najviac negatívne ovplyvnila životy Slovákov v pracovnej sfére. Túto možnosť zvolilo 42 % respondentov prieskume HR Pulse, ktorý zrealizoval pracovný portál Profesia.sk v spolupráci s iniciatívou Open HR fórum.

Informovala o tom hovorkyňa Profesie Nikola Richterová. Na prieskume sa zúčastnilo viac než 3200 respondentov.

Viac než tretina ľudí (37 %) tiež priznala negatívne dosahy pandémie na súkromie a Slováci často naznačovali aj problémy pri štúdiu a vo finančnej oblasti. Pandémia nijako negatívne nedoľahla na 19 % respondentov a päť percent tiež označilo možnosť iné.

V oblasti pracovného života respondenti načrtli, že najväčší problém pri práci počas pandémie majú s ustrážením pracovnej doby, túto možnosť označilo 41 % respondentov. Menej než tretina tiež má problém sústrediť sa na prácu a zladiť rodinu s prácou. Zhruba 29 % respondentov tiež videlo problém s pracovným priestorom pri práci z domu a s udržiavaním kontaktu s kolegami.

"Naopak, z prieskumu vyplynulo, že Slováci nemajú takmer žiadne problémy s novými požadovanými digitálnymi zručnosťami a dohadovaním stretnutí on-line. Na tieto veci si pracovníci zvykli a vedia sa im prispôsobiť," skonštatovala Richterová.

Prieskum tiež ukázal, že veľká časť ľudí sa začala viac zaujímať o duševné zdravie, potvrdilo to 41 % respondentov. "Táto téma zasiahla najviac ľudí do 29 rokov," dodala Richterová. Naopak, nižší podiel bol pri respondentoch vo veku od 40 do 49 rokov.

Viac než polovica ľudí uviedla, že najväčšou podporou zo strany zamestnávateľa počas pandémie je pre nich flexibilný pracovný čas so zohľadnením súkromných potrieb. Tretina tiež povedala, že im pomáha samostatnosť pri riešení úloh či vhodné technické vybavenie na doma.

Respondenti ako najväčší problém práce z domu definovali vyrušovanie ostatnými členmi v domácnosti či nedostatočné vybavenie a nedostatočné priestorové možnosti pre prácu. "Presne 15 % respondentov potvrdilo, že malo problém s nedostatočnou komunikáciou s nadriadeným. Ďalších 11 % má problém s nedostatočným vedením," uzavrela Richterová.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Nikola Richter Prieskumy
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 12 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť