Na Dušičky by sa nemalo obmedziť cestovanie. Opatrenia bude riešiť konzílium

Na Dušičky by sa nemalo obmedziť cestovanie. Opatrenia bude riešiť konzílium
Foto: TASR/Pavel Neubauer
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský apeluje na ľudí, aby dodržiavali opatrenia, ktoré sú v jednotlivých okresoch. 
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.
Postoj
Postoj

Epidemiologická situácia v súvislosti s koronavírusom sa oproti predchádzajúcemu týždňu opäť zhoršila. Od pondelka bude na Slovensku v čiernej farbe päť okresov.

Rastie aj pozitivita vykonaných PCR a antigénových testov. Ku koncu októbra by denne mohlo pribudnúť približne 3-tisíc prípadov.

Vo štvrtok o tom informoval šéf Inštitútu zdravotníckych analýz Matej Mišík s tým, že pre ochorenie COVID-19 by mohlo v októbri zomrieť 450 až 550 osôb, čo by mohlo predstavovať oproti iným rokom nadúmrtnosť na úrovni desiatich percent.

Mišík priblížil, že aktuálne v nemocniciach pre koronavírus pribúda približne 100 prípadov. Ku koncu októbra by v nemocniciach mohlo denne pribudnúť asi 150 až 200 prípadov a ku koncu mesiaca očakávajú celkom 1200 až 1600 pacientov.

V súvislosti s epidemiologickou situáciou poukázal aj na "veľké regionálne rozdiely".

V čiernych okresoch by mal od pondelka platiť zákaz vychádzania a zákaz cestovania medzi okresmi. Na to je však potrebný núdzový stav. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský hovorí, že jeho prijatie sa neplánuje. 

"Nie je na to v súčasnosti dôvod, lebo čiernych okresov je len päť. Nie je na to ani poltická vôľa," dodal.

Minister tvrdí, že by nechceli obmedzovať cestovanie na Dušičky. Či sa opatrenia budú meniť, podľa neho nie je nateraz jasné.

Prípadné zmeny opartení počas sviatkov bude riešiť konzílium odborníkov. "Apelujeme na občanov, aby dodržiavali opatrenia, ktoré sú v jednotlivých okresoch," poznamenal. 

Čítajte tiež
Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Slovensko Dušičky covid-19
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 12 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť