Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Naše školy Dnes treba vedieť
14. október 2021, 09:57

Covid a školy

Rodičia dostanú ďalšie samotesty. Pokračovať sa s nimi bude do konca roka

Rodičia dostanú ďalšie samotesty. Pokračovať sa s nimi bude do konca roka

Ilustračné foto – TASR

Uviedol to minister školstva Branislav Gröhling. „Distribúcia samotestov bude naďalej prebiehať a budeme opätovne kontaktovať školy," povedal pred rokovaním vlády.

V školách sa bude pokračovať so samotestovaním do konca roka. Pred rokovaním vlády to uviedol minister školstva Branislav Gröhling s tým, že ide o komunikáciu s hlavným hygienikom.

„Distribúcia samotestov bude naďalej prebiehať a budeme opätovne kontaktovať školy," povedal minister školstva. Poukázal na to, že sa budú môcť zapojiť aj tí rodičia, ktorí nevyužili túto možnosť v predošlom období.  

Aktuálne sa v školách prezenčne vzdeláva 95,1 percenta žiakov, k utorku sa vzdelávalo 4,9 percenta dištančným spôsobom.

„Niekde okolo troch percent žiakov sa vzdeláva online a jedno percento rozdelene, a to buď cez konzultácie cez telefón alebo na základe pracovných listov a osobných kontaktov," povedal minister školstva.

Na udržanie čísiel má podľa neho vplyv aj to, že sa podarilo skrátiť dobu individuálnej karantény. Minister taktiež informoval, že dáta už poskytuje 85 percent škôl.

Gröhling povedal, že budúci týždeň bude zrejme už prvý okres v čiernej farbe. Pripomenul, že aj v týchto okresoch budú školy otvorené a triedy sa zatvárajú len na základe pozitivity.

Inzercia

„Uplynulý týždeň bol rekordný týždeň v rámci vykonania testov, na školách sa vykonalo 276 912 antigénových testov. Pozitivita je z nich stále nízka, je na úrovni 0,81 percenta," oznámil minister.

Poznamenal, že evidujú osoby, ktoré mali potvrdené koronavírus cez PCR test. Ide o 0,7 percenta zamestnancov a 0,3 percenta pozitívnych žiakov, čo je 2420 žiakov.

Minister chce budúci týždeň priniesť na konzílium odborníkov návrh o zavedení individuálnej karantény. V prípade, že by bol žiak pozitívny, išiel by do karantény len on a jeho spolužiaci v triede by sa naďalej vyučovali prezenčne. Fungovať by to tak mohlo v okresoch, kde je vysoká miera zaočkovanosti.

 

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Vláda schválila odklad splatnosti poistného za január. Odvody na sociálne poistenie si budú môcť odložiť samostatne zárobkovo činné osoby a možnosť odkladu sa vzťahuje aj na poistné, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnanca. Splatnosť sa posunie do 31. marca 2025. (tasr)

pred 3 hodinami

Generálny tajomník OSN António Guterres údajne oslovil bývalú nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú s pracovnou ponukou. Ponúkol jej pozíciu predsedníčky poradnej rady, na čele ktorej stoja spravidla niekdajší prezidenti či šéfovia vlád. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva