Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. december 2015

Merkelová získala titul Osobnosť roka časopisu Time

Nemecká kancelárka Angela Merkelová získala dnes prestížny titul Osobnosť roka udeľovaný americkým magazínom Time, ktorý vyzdvihol jej húževnatosť a vodcovstvo v rámci boja s migračnou krízou. Informovali o tom tlačové agentúry AP a Reuters.

Medzi ďalšími tohtoročnými finalistami ocenenia boli napríklad Donald Trump, celoamerické hnutie s názvom Black Lives Matter (Na životoch černochov záleží) či výkonný riaditeľ spoločnosti Uber Travis Kalanick, doplnila AP.

Významný americký magazín Time distribuovaný po celom svete volí každoročne osobnosť, ktorá najvýraznejšie ovplyvnila svetové dianie v uplynulých 12 mesiacoch, a to už od roku 1927. S výberom je spojené umiestnenie podobizne vybranej osobnosti na titulnej stránke nasledujúceho vydania časopisu.

Vlani získali tento prestížny titul bojovníci proti ebole - lekári a ďalší zdravotníci pomáhajúci v ťažení proti epidémii tohto životunebezpečného ochorenia v západnej Afrike. Vlani vyhlásil magazín za Osobnosť roka pápeža Františka, v roku 2013 ocenenie dostal americký prezident Barack Obama.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.