Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. december 2015

Najlepšieho boxera sveta vyšetruje polícia. Pre slová o homosexualite

Čerstvý majster v boxe označil homosexualitu za hriech spolu s pedofíliou a potratmi.

Najlepšieho boxera sveta vyšetruje polícia. Pre slová o homosexualite

Nový majster sveta v ťažkej váhe Tyson Fury čelí za svoje slová o homosexualite policajnému vyšetrovaniu. 

Brit Tyson Fury s opaskami majstra sveta v ťažkej váhe po víťazstve nad Ukrajincom Vladimirom Kličkom. (Foto – TASR/AP)

V rozhovore pre Mail on Sunday sa ešte pred mesiacom vyjadril, že „len tri veci treba, aby diabol zostúpil na zem. Prvá z nich je legalizovať homosexualitu, druhá legalizovať potraty a tretia legalizovať pedofíliu. Keď hovorím o legalizácii pedofílie, znie to šialene. Avšak keby som hovoril o legalizácii prvých dvoch (potratov a homosexuality) v 50. rokoch, pozerali by sa na mňa ako na blázna,“ povedal boxer.

Na políciu v Manchestri prišlo tento týždeň trestné oznámenie pre Furyho výroky. Polícia začala skúmať, či sa britský boxer dopustil podnecovania nenávisti voči skupine osôb.

Inzercia

Fury sa obraňoval na stanici BBC Radio 2 s tým, že jeho názory vyplývajú z jeho kresťanskej viery. „Homosexualita, potraty a pedofília, tieto tri veci sa musia stať pred koncom sveta. To ma naučila Biblia,“ cituje boxera The Independent. „Nemyslím si, že gejovia sú ako pedofili. Je iné, keď si dvaja dospelí prejavujú lásku a keď niekto zneuctí dieťa,“ dodal. Podľa Furyho sme všetci hriešni. „Ak neveríte v Boha a v Písmo, tak potom stojíme na úplne opačných stranách,“ povedal.

Okrem vyšetrovania Furyho výrokov sa v Británii rieši aj to, či zostane kandidátom na britského športovca roka. Už 35-tisíc ľudí podpísalo online petíciu, ktorá požaduje odstránenie Furyho mena zo zoznamu kandidátov na zisk tohto prestížneho ocenenia televízie BBC. 

Britský pästiar šokoval športový svet, keď v Düsseldorfe zdolal koncom novembra favorizovaného Ukrajinca Vladimira Klička a stal sa novým svetovým šampiónom v ťažkej váhe vo verziách WBA, WBO, IBO a IBF.

rp, TASR

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.