Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2021, 07:49

Erik Baláž je na odchode zo strany Spolu

Erik Baláž je na odchode zo strany Spolu

Erik Baláž. Foto - TASR

Uviedol, že nové vedenie strany nemá jeho dôveru. Členstvo v strane mu zanikne začiatkom budúceho roka. Nový šéf strany Miroslav Kollár reagoval, že odchod Baláža ho mrzí, ale neprekvapuje.

"Na poslednom sneme zvolili členovia za predsedu Mira Kollára, a do vedenia sa dostali ďalší ľudia, ktorí nemajú moju dôveru. Prestal som veriť v úspech tohto projektu, nebudem v ňom preto ďalej aktívny," uviedol Baláž na sociálnej sieti.

Povedal, že nedôveruje vízii a schopnostiam nového vedenia. "Preto do toho nechcem vrážať svoju energiu," doplnil s tým, že už nie je v predsedníctve a nebude vystupovať za stranu. Svoj čas chce venovať ochranárskym projektom.

Kollár rešpektuje Balážove vnímanie budúcnosti strany. "Viem však, že už dlhší čas riešil dilemu, na koľko sa ďalej venovať politike a na koľko sa sústrediť na jeho dokumentárne a ochranárske projekty," skonštatoval.

Rezignácia Baláža na aktívnu politiku sa podľa Kollára ukázala aj počas nedávneho snemu Spolu, kde riešili existenčné otázky strany a Baláž sa na ňom nezúčastnil. "Nepodieľal sa tak na rozhodnutí, či má strana Spolu pokračovať samostatne alebo sa má zlúčiť s Progresívnym Slovenskom," povedal Kollár.

Šéf Spolu dodal, že environmentálny rozmer strany zostáva zachovaný. "Možno sa len presunie viac do praktickej roviny konkrétnych verejných politík a opatrení," dodal.

Kollár sa stal predsedom strany na septembrovom sneme. Porazil Juraja Hipša, ktorý kandidoval s víziou spájania sa Spolu s mimoparlamentným Progresívnym Slovenskom. Kollár sa spájať nechcel.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 58 minútami

Slovenskí futsalisti remizovali vo svojom druhom zápase na majstrovstvách Európy v Holandsku s Poľskom 2:2. Slovenský nováčik na šampionáte zaknihoval historický zisk bodu a živí šancu na postup do štvrťfinále. Zabojuje oň vo svojom treťom zápase základnej C-skupiny v sobotu 29. januára s Chorvátskom v Groningene. (tasr)

pred 2 hodinami

„Čím je viac pozitívnych, tým máme viac prípadov bizarných efektov prekonania covidu. Napríklad stratu čuchu, keď ho človek úplne stratí. Mnohí si ani neuvedomujú, že hľadanie si partnera a sexualita sú veľmi závislé práve od čuchu. Ľudia bez čuchu majú problém nájsť si partnera, problém fungovať s ním a strácajú aj pôžitok z jedla,“ hovorí otorinlaryngológ Pavol Šurda, ktorý pôsobí v nemocnici v Londýne.

pred 3 hodinami

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva