Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2021, 07:00

Vojna v polícii

Lipšic tvrdí, že ho sledujú a v posledných udalostiach má prsty SIS

Lipšic tvrdí, že ho sledujú a v posledných udalostiach má prsty SIS

Daniel Lipšic. Foto - TASR

Tajná služba aj poslanec Pčolinský špeciálnemu prokurátorivi odkazujú, nech nekonšpiruje. Šeliga chce údajné sledovanie Lipšica riešiť na výbore.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic pred piatkovým rokovaním Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorý bol prizvaný, naznačil, že ho cestou prenasledovalo auto s neexistujúcimi 'ešpézetkami'. 

Bližšie detaily neprezradil a nepovedal, či si auto všimol v piatok prvý raz. „Už to ale prekročilo určitú mieru,“ povedal.

SIS vyjadrila nad Lipšicovými vyjadreniami počudovanie a dodala, že má možnosť požiadať o prijatie primeraných bezpečnostných opatrení na účely zabezpečenia svojej ochrany.

„Slovenská informačná služba vyjadruje poľutovanie nad vytváraním a zverejňovaním hypotéz o údajnom sledovaní osoby špeciálneho prokurátora Slovenskej republiky Daniela Lipšica Slovenskou informačnou službou, a to bez akéhokoľvek predchádzajúceho overenia relevantných skutočností.“

Za poslednými udalosťami je SIS, tvrdí 

Daniel Lipšic v piatkovej relácii rádia Expres hovoril o tom, že počíta s tým, že by ho mohla zadržať inšpekcia. Informoval o tom aj svoju rodinu. „Pokiaľ človek nič neurobil, tak nech pokojne prídu,“ uviedol. 

Špeciálny prokurátor hovorí, že mnohé z toho, čo sa v posledných dňoch udialo v súvislosti s vyšetrovaním veľkých káuz, je organizované Slovenskou informačnou službou.

„Povedal som to ako všeobecnú vec, ktorá vyplýva z dokazovania v konkrétnych trestných veciach. Je potvrdzovaná aj nedávnym vyjadrením riaditeľa SIS, ktorý verejne komentuje procesné úkony,“ dodal neskôr Lipšic.

SIS to označuje za konšpirácie, Šeliga chce mimoriadne rokovanie výboru

Na jeho slová zareagoval podvečer poslanec Sme rodina, keď povedal, že „by mal čítať menej konšpiračných časopisov“. 

Inzercia

Zareagovala aj SIS. V stanovisku kategoricky odmieta konšpiračné teórie o akejsi údajnej objednávke a používaní iných štátnych orgánov ako „nástrojov“, a to len z dôvodu odstúpenia spravodajských poznatkov zákonným príjemcom.

Dodala, že aj v súvislosti s dotknutými prípadmi si rovnako a štandardne ako vždy splnila zákonnú povinnosť a poskytla spravodajské informácie ústavným činiteľom a orgánom činným v trestnom konaní vrátane Úradu inšpekčnej služby.

Poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) chce pre podozrenia zo sledovania Lipšica iniciovať mimoriadne rokovanie Osobitného kontrolného výboru Národnej rady na kontrolu činnosti SIS. 

„Sú indície, že špeciálny prokurátor Daniel Lipšic je sledovaný Slovenskou informačnou službou. V tejto súvislosti požiadam listom ešte dnes Mariána Saloňa (Smer), aby zvolal mimoriadny výbor,“ povedal Šeliga.

Podozrenia zo sledovania špeciálneho prokurátora označil za „šialené“.

 

 

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Lionel Messi chýba na 30-člennom zozname futbalistov, ktorí môžu získať Zlatú loptu. Argentínsky útočník, ktorý získal trofej vlani, nechýbal v nominácii od roku 2006 a od roku 2007 pravidelne figuroval v prvej trojke s výnimkou roku 2018. (tasr)

pred 6 hodinami
pred 6 hodinami

Vo veku 53 rokov zomrela americká herečka Anne Hecheová po tom, čo ju v nemocnici v Los Angeles odpojili od prístrojov. Hecheová bola v kritickom stave od automobilovej nehody, ktorú mala pred týždňom. 

pred 7 hodinami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj absolvoval telefonát s pápežom Františkom, ktorého informoval o ruských vojnových zločinoch na Ukrajine. „Sme pápežovi vďační za modlitby za Ukrajinu. Náš národ potrebuje podporu od svetových duchovných lídrov, ktorí musia svetu hovoriť pravdu o hrôzach, ktoré agresor pácha na Ukrajine,“ uviedol Zelenskyj. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.