Nikdy som od nikoho nič nedostal, je to klamstvo, hovorí Pellegrini

Nikdy som od nikoho nič nedostal, je to klamstvo, hovorí Pellegrini
Líder Hlasu Peter Pellegrini. Foto TASR/Henrich Mišovič
Vyjadril sa tak k údajnej finančnej odmene 150-tisíc eur, ktorú mal podľa kajúcnikov dostať za projekt virtuálnej registračnej pokladnice.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Líder mimoparlamentnej strany Hlas a bývalý premiér Peter Pellegrini deklaruje, že ako verejný funkcionár nikdy od nikoho nič nežiadal a ani od nikoho nič nedostal.

Za týmto vyhlásením si, ako tvrdí, vždy bude stáť a tému považuje za uzatvorenú. Vyjadril sa tak k informáciám o tom, že mal zobrať finančnú odmenu 150-tisíc eur za projekt virtuálnej registračnej pokladnice.

O úplatku pre Pellegriniho majú vypovedať bývalý šéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Michal Suchoba, ktorí sú obvinení v kauze Mýtnik. Šéf Hlasu tieto výpovede označil za lož.

„Zmanipulované výpovede dvoch ´kajúcnikov´ o údajnom úplatku za zavedenie virtuálnej pokladnice pre finančnú správu boli od začiatku klamstvom,“ napísal na sociálnej sieti.

Pellegrini pritom poukazuje na blog novinára denníka SME Adama Valčeka. Ten píše, že vo výpovediach bývalého prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho a podnikateľa Michala Suchoba sú významné nezrovnalosti, „ktoré spochybňujú vierohodnosť ich výpovedí proti Pellegrinimu a oligarchovi Miroslavovi Výbohovi“.

Predseda Hlasu tvrdí, že nesedí nič - miesto, čas a hlavne akýkoľvek zmysel celej operácie, ktorú vo svojich výpovediach obaja opisujú.

„Výpovede dvoch ľudí, hoci jeden z nich je vo väzbe a druhý na slobode, chodiac si obzerať nové luxusné Ferrari, sú zhodné aj s týmito logickými chybami. Preto je nanajvýš pravdepodobné, že ich výpovede boli jednoducho niekým koordinované,“ uviedol Pellegrini.

Hlas-SD vníma „očistu Slovenska v réžii koaličného hnutia OĽaNO“ ako politickú a osobnú pomstu, ktorú koordinuje skupinka vyšetrovateľov a prokurátorov.

Minister financií a líder OĽaNO Igor Matovič pred niekoľkými týždňami reagoval, že nevypovedajú len „kajúcnici nájdení niekde na ulici“, ale ľudia expremiérov Roberta Fica (Smer-SD) a Pellegriniho.

„Inak povedané, blízki osobní priatelia Pellegriniho a Fica svedčia proti Ficovi a Pellegrinimu, že to boli skorumpovaní zlodeji, o čom som hovoril desať rokov,“ podotkol. Tvrdí, že ide o závažné obvinenia a títo ľudia nemajú čo robiť v politike.

Údajná korupcia v súvislosti s Pellegrinim sa mala týkať politickej podpory pre projekt virtuálnej registračnej pokladnice z roku 2014 v hodnote 5,5 milióna eur, ktorý si vyžadoval zmenu legislatívy.

Peniaze mali ísť cez prostredníka podnikateľa Miroslava Výboha (obvinený v rámci akcie Mýtnik 3), dať mu ich mal podnikateľ Michal Suchoba v škatuliach od šampanského.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Peter Pellegrini Hlas
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť