Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. august 2021, 18:19

V Nemecku uvažujú nad ukončením bezplatného testovania

Podľa Merkelovej bude tento krok nasledovať až po tom, ako sa bude môcť zaočkovať každý, kto o vakcináciu prejaví záujem.

Nemecká vláda chce s jednotlivými spolkovými krajinami hovoriť o ukončení bezplatného testovania na COVID-19. V pondelok o tom informovala agentúra DPA.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová bude o tejto téme rokovať s premiérmi spolkových krajín 10. augusta. Prípadné spoplatnenie testov ale príde na rad neskôr. Podľa Merkelovej kancelárie bude tento krok nasledovať až po tom, ako bude mať možnosť nechať sa zaočkovať každý, kto o vakcináciu prejaví záujem.

Hovorkyňa spolkovej vlády Ulrike Demmerová zdôraznila, že testy sa "určite nespoplatnia zo dňa na deň". Bezplatné testovanie by podľa DPA malo fungovať ešte niekoľko týždňov. Presný dátum prípadného spoplatnenia ešte stanovený nebol.

Nemecká spolková vláda od marca uhrádza najmenej jeden test týždenne pre každého občana. Vzhľadom na klesajúci záujem o vakcináciu sa však diskutuje o možnosti testy spoplatniť v rámci snahy motivovať ľudí dať sa zaočkovať, uvádza DPA.

Podľa hovorkyne spolkovej vlády ale nie všetci členovia spolkovej vlády súhlasia s týmto krokom. Naopak zástancom spoplatnenia testov je podľa DPA napríklad spolkový minister financií Olaf Scholz. Ten tvrdí, že od určitého momentu by mal štát testovanie spoplatniť u vekových skupín, ktoré majú možnosť dať sa zaočkovať, ale túto možnosť doteraz nevyužili.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 54 minútami

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred 2 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 3 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 3 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva